به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین اشتری در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی کردستان با تقدیر از خانواده معظم شهدا، ایثارگران، روحانیون و ماموستا‌های استان، اظهار داشت: مردم کردستان با رشادت‌ها و ایثارگری‌های خویش همواره یار و یاور انقلاب و نیرو‌های رزمنده بوده اند.

وی ادامه داد: امنیت امروز، مرهون خون شهدا و عزیزانی است که در دهه‌های گذشته برای تامین امنیت با مظلومیت در این استان به شهادت رسیده اند.

فرمانده ناجا ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب، نیرو‌های معاند با حمایت آمریکا و استکبار جهانی با شعار دفاع از مردم، بر علیه آنان و امنیت شان فعالیت کردند و اگر امروز یادی از آن‌ها نیست، به زباله دان تاریخ پیوسته اند، اما جنایت‌ها و کار‌های ضدانسانی آن‌ها در تاریخ این سرزمین ثبت شده است.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: مردم غیرتمند، هوشیار و با ایمان استان کردستان در کنار رزمندگان از حقوق خود دفاع کردند و در دفاع از مرز کشور خود حماسه‌های بی شماری آفریدند که در تاریخ ثبت و ماندگار خواهد ماند.

وی به ناامنی‌هایی که در گذشته در منطقه کردستان وجود داشت، اشاره و تصریح کرد: امروز کردستان در شرایط بسیار خوبی از لحاظ امنیت قرار دارد که مثال زدنی است، باید گفت: وحدت و همدلی میان اقشار مختلف مردم یکی از پایه‌های این امنیت است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور بیان کرد: همه ما باید قدردان این امنیت باشیم و هیچ گاه شهدای عزیز و نیز پیشمرگان کرد را که در کنار رزمندگان، غیرتمندانه جنگیدند و امنیت را برای مردم به ارمغان آوردند، از یاد نبریم.

سردار اشتری تأکید کرد: دشمنان به دنبال این هستند تا امنیت و ثبات در ایران را بر هم بزنند، اما به فضل الهی، توطئه‌های شان خنثی شد و آن‌ها تاکنون نتوانستند به نیت پلید خود برسند.

فرمانده ناجا اظهار کرد: جنایات و توطئه‌های تروریستی در کشور‌های عراق و سوریه و دیگر نقاط همگی اهدافی را دنبال کرد که آن هم ضربه زدن به اسلام و مسلمانان است.

وی ادامه داد: امروز استکبار جهانی و در راس آن آمریکایی‌ها در صدد هستند تا علاوه بر آسیب زدن به مردم، در تمامی عرصه‌ها ورود پیدا کنند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در بخشی دیگر از سخنان خود به توطئه‌های اقتصادی دشمنان اشاره کرد و گفت: با هوشیاری مردم، خوشبختانه مشکلی در این عرصه پیش نیامد، می‌توان به برنامه ویژه آن‌ها برای سیزده آبان که به خیال خود می‌خواستند موج دوم تحریم‌ها را آغاز و روحیه استکبارستیزانه مردم ایران را خدشه دار کنند، اشاره کرد، اما به فضل الهی مردم در سایه رهنمود‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) توانستند توطئه‌های آنان را خنثی کنند.

فرمانده ناجا ادامه داد: دشمنان از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای تحت الشُعَاع قرار دادن جشن‌های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستند، اما با شناختی که از ملت ایران داریم بدون شک ٢٢ بهمن باشکوه تری خواهیم داشت.

فرمانده ناجا با تأکید بر وحدت و یکپارچگی بین اهل تسنن و شیعه در استان کردستان، این وحدت را نعمت خداوند دانست و از همه کسانی که در راستای آن تلاش می‌کنند، قدردانی کرد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در بخشی دیگر از سخنان خود از زحمات سردار "خرم نیا" در طول خدمت در کردستان تقدیر کرد و گفت: اقتدار توام با رأفت، مهربانی و عدالت در کنار تعامل خوب با مردم و حضور در صحنه از ویژگی‌های مدیریتی سردار خرم نیا در کردستان بود، که شایسته تقدیر است.

سردار اشتری ادامه داد: سردار "علی آزادی" دارای تجربه و توانمندی بالایی است و خدمات قابل توجهی را در استان زنجان به مردم آن خطه ارایه کرده است؛ امیدواریم در سایه تعامل با مردم و همراهی همه جانبه شورای تأمین و مسئولان استان کردستان شاهد تداوم روند رو به رشد و شتاب هرچه بیشتر فعالیت‌های نیروی انتظامی در استان باشیم.

فرمانده ناجا گفت: امید است، تمام فعالیت‌های ما در مسیر شهدا و قدم نهادن در این مسیر باشد و شرمنده این عزیزان نباشیم.