به گزارش افکارنیوز،

درمورخه بیستم آبان سال جاری، پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به میزان 40 میلیارد ریال به دادخواهی تعدادی از شهروندان علیه فردی به نام علی – ب از سوی شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 8 تهران جهت رسیدگی تخصصی و جلب متهم به معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری ارجاع داده شد.

 در شروع تحقیقات، شاکیان به اداره 14 پلیس آگاهی دعوت و از آنها تحقیقاتی بعمل آمد که طی آن مشخص شد متهم با ارائه حواله هایی از بانک مرکزی مدعی بوده که می تواند از طریق این حواله ها دلار، یورو و سکه را پایین تر از قیمت بازار تهیه کند.

برپایه این گزارش، متهم مبلغی حدود 4 میلیارد ریال از مالباخته ها تحویل و تاریخی را جهت تحویل سکه و دلار و ... به آنها اعلام می کند اما وقتی که در تاریخ مورد نظر با وی تماس گرفته می شود مشخص می شود متهم با خاموش کردن گوشی همراه خود متواری شده است.

سرهنگ تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه حواله هایی که متهم به مالباخته ها تحویل داده بود جعلی و فاقد اعتبار و اصالت بود، عنوان داشت: متهم که به دنبال خروج از مرزهای آبی کشور بود در جزیره کیش پنهان شده بود که با اقدامات پلیسی محل اختفای وی در این جزیره شناسایی و متهم در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه توسط پلیس دستگیر و به تهران انتقال داده شد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فاتب بیان داشت: متهم خود را کارمند یکی از بانک های فعال کشور معرفی و با دادن وعده تهیه دلار، یورو و سکه با قیمتی به مراتب پایین تر از قیمت بازار طعمه های خود را فریب می داد.

این مقام ارشد به اظهارات یکی از مالباختگان اشاره و خاطرنشان کرد: متهم خودش را کارمند بانک معرفی کرده و مدعی بود که در کار دلار است و اگر سرمایه‌گذاری کنیم  می تواند سود خوبی بدهد بنابراین من هم 350 میلیون تومان وجه نقد به حساب وی واریز کردم که بعدها فهمیدم چه اشتباه بزرگی مرتکب شده ام.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 8 نفر از کسانی که متهم با این شیوه و شگرد حدود 4 میلیارد تومان از آنها کلاهبرداری کرده، شناسایی و علیه متهم اقامه دعوی کرده اند، گفت: متهم با قرار وثیقه 8 میلیارد تومانی شعبه سوم دادسرای بازپرسی ناحیه 8 تهران جهت تحقیقات بیشتر در اختیار اداره 14 پلیس آگاهی است.