به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اظهار کرد: قرعه‌کشی متقاضیان بیستمین دوره عتبات دانشگاهیان به صورت اینترنتی انجام و نتایج آن ظهر امروز در سامانه عتبات اعلام می‌شود؛ متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت از نتایج قرعه کشی مطلع شوند.

وی مطرح کرد: دانشجویانی که اسامی آنها در این دوره اعلام نشده است می‌توانند خود را به عنوان دانشجویان ذخیره ثبت‌نام کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین فقیهی گفت: کسانی که به عنوان زائر اصلی و ذخیره اعلام شده‌اند باید اقدام به نهایی کردن ثبت‌نام در سامانه عتبات کنند.

اعزام ۱۲ هزار دانشجو در  بیستمین دوره عتبات دانشگاهیان

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بیان اینکه در بیستمین دوره عتبات دانشگاهیان ۱۲۰۰۰ نفر دانشجو به عتبات اعزام می‌شود، تصریح کرد: بدیهی است نهایی نشدن ثبت‌نام تا تاریخ اعلام شده به معنای انصراف است و زائران ذخیره جایگزین خواهند شد.

وی گفت: در این دوره ۲۶۳۲۰ نفر از ثبت نام کنندگان از وزارت علوم، ۱۴۴۵۴نفر دانشگاه آزاد، ۶۱۸۵ وزارت بهداشت و ۵۰۸۷ درصد از موسسات آموزشی غیر وزارت علوم هستند که بیشترین ثبت نام‌ها به ترتیب مربوط به استان تهران، خراسان رضوی و در نهایت اصفهان است.

حجت‌الاسلام فقیهی اضافه کرد: در این دوره ۱۲۰۰۰ نفر از دانشگاهیان کشور در قالب ۳۰۰ کاروان از اول بهمن سال جاری تا اردیبهشت سال ۹۸ به عتبات اعزام می شوند.

وی در ادامه با اشاره به اعلام آمار ثبت نام کنندگان تصریح کرد: در این دوره ۵۲۰۴۶ نفر از دانشگاهیان کشور شامل متاهلین، دانشجویان دختر مجرد، پسران مجرد،کارمندان و اساتید دانشگاه ها ثبت نام کرده‌اند.