به گزارش افکارنیوز،

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ مهمترین مشکل پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت را در اجرای طرح‌ها، استفاده زیاد مردم از خودروهای شخصی دانست و اظهار داشت: این مساله باعث ایجاد آلودگی، ترافیک سنگین و مشکلات زیست محیطی برای شهروندان می‌شود. 

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: در این خصوص باید دولت و شهرداری پای کار بیایند و با توسعه حمل و نقل عمومی به نحوی که مردم دسترسی آسان، سریع و مطمئن به سیستم حمل و نقل عمومی داشته باشند از تردد زیاد خودروهای شخصی در معابر پایتخت بکاهند. 

وی گفت: باید شهروندان در فاصله‌ 200 تا 300 متری از منزل خود به یک سیستم حمل و نقل عمومی با قیمت ارزان دسترسی داشته باشند؛ وقتی این شرایط مهیا باشد مردم ترغیب به استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی می‌شوند؛ در این بین نیز باید هزینه استفاده از خودرو شخصی افزایش یابد تا مردم تمایلی به استفاده از خودروی شخصی نداشته باشند.

سردار مهماندار افزود: هرچقدر میزان استفاده از خودروهای شخصی کمتر شود مسلما مشکلات زیست محیطی، آلودگی و ترافیکی کاهش می یابد.

عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی پایتخت درخصوص اجرای طرح LEZ اعلام کرد: قبلا دوربین‌های رینگ زوج و فرد، معاینه فنی خودروها را رصد می‌کرد اما هم اکنون تمام دوربین‌های سطح شهر معاینه فنی خودروها را کنترل کرده و به صورت روتین اعمال قانون و جریمه درخصوص خودروهای فاقد معاینه فنی انجام می‌شود.