به گزارش افکار نیوز به نقل ازمهر، اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشتههای مختلف تحصیلی نیمه متمرکز دورههای روزانه و نوبت دوم "شبانه" دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، مراکز آموزش دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دورههای واحدهای بین المللی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و دانشگاههای علوم پزشکی کشور در کنکور ۹۰ اعلام شده است.

داوطلبانی می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www. Sanjesh. org از نتیجه آزمون خود مطلع شوند و برای ثبت ‌نام با در دست داشتن مدارک مورد نیاز منحصراً براساس روزهای تعیین شده به مؤسسه محل قبولی خود مراجعه کنند. عدم مراجعه داوطلبان در تاریخ مقرر برای ثبت ‌نام به منزله انصراف از تحصیل تلقی می شود.

مدارکی که باید از سوی پذیرفته ‌شدگان ارائه شود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت از آن مطلع شوند.

اعمال ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی برای پذیرش در رشته های نیمه متمرکز کنکور ۹۰

بر اساس مصوبه شانزدهمین جلسه کارگروه ماده ۴ قانون پذیرش دانشجو(مصوب‌ مجلس ‌شورای اسلامی)، در آزمون سراسری سال ۹۰ سوابق تحصیلی دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه(رشته‌های ریاضی ‌فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی) سالهای ۱۳۸۴،۱۳۸۵، ۱۳۸۶،۱۳۸۷، ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ که امتحانات آنان به صورت کتبی و سراسری برگزار شده است، تا میزان حداکثر ۲۵ درصد با تأثیر مثبت در گزینش نهایی اعمال شده است.

ارائه اصل کارنامه تحصیلی دیپلم متوسطه نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش برای دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه که امتحانات آنان به صورت کتبی و سراسری برگزار شده است در هنگام ثبت نام ضروری است.

الزام پرداخت مبلغ ۲۱ هزار ریال از سوی پذیرفته شدگان بابت مابه التفاوت هزینه ثبت نام

به موجب مصوبه شماره ۲۰۴۷۷۰ / ت ۴۵۳۹۴ ه مورخ ۱۴ آذر ۸۹ هیئت وزیران کلیه پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری سال ۹۰(اعم از متمرکز و نیمه متمرکز) باید مبلغ ۲۱ هزار ریال(معادل دو هزار و صد تومان) بابت مابه التفاوت هزینه ثبت نام در این آزمون را به حساب سیبا به شماره ۲۱۷۲۱۱۹۰۰۱۰۰۳ نزد بانک ملی شعبه بهجت آباد(تهران) کد ۰۹۵ به نام سازمان سنجش آموزش کشور واریز و فیش دریافتی را به همراه سایر مدارک ثبت نامی در زمان ثبت نام به دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی ارائه کنند.

پذیرفته‌شدگانی که قبلاً در رشته‌های متمرکز قبول شده و فیش واریزی مبلغ فوق را به موسسه محل قبولی رشته متمرکز تحویل داده‌اند نیازی نیست که مجدداً مبلغ فوق را واریز کنند.

داوطلبانی که اسامی آنان در رشته های تحصیلی تربیت بدنی و علوم ورزشی(کد ۱۲۷) دانشگاه شاهد، رشته طراحی صنعتی(کد های ۴۱۳ و ۴۱۴) دانشگاه هنر اسلامی تبریز، کلیه رشته های تحصیلی موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سوره(کدهای ۲۸۷،۳۲۷، ۳۲۰،۴۰۱ و ۵۶۰۸) و رشته های مختلف تحصیلی(کدهای ۳۵۴،۳۱۵و۳۹۶ و۵۵۹۲) دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ اعلام شده، باید مطابق برنامه زمانی تعیین شده برای مصاحبه به محل مربوط مراجعه کنند و در صورت احراز صلاحیت های عمومی ازسوی موسسه ذیربط و مطابق ضوابط مندرج در دفترچه به عنوان پذیرفته شدگان نهایی تلقی خواهند شد.

داوطلبانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته ‌شدگان نهایی هر یک از رشته‌های تحصیلی نیمه ‌متمرکز اعلام شده، چنانچه جزء پذیرفته‌شدگان رشته متمرکز آزمون سراسری سال ۹۰ نیز باشند، برابر ضوابط اعلام ‌شده قبولی آنان در رشته متمرکز لغو می شود و منحصراً می‌توانند در رشته پذیرفته ‌شده نیمه‌متمرکز(قبولی جدید) ثبت ‌نام و ادامه تحصیل دهند و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد همچنین برای پذیرفته ‌شدگان دوره‌های روزانه نیمه متمرکز یک نوبت از حداکثر دو نوبت قبولی منظور خواهد شد.

اسامی پذیرفته شدگان ۱۰ کد رشته به دلیل عدم اعلام مراکز مربوطه اعلام نشده است

بر اساس اعلام سازمان سنجش، در ‌رشته‌‌ های تحصیلی دکتری پیوسته ریاضی دانشگاه شهید باهنر کرمان(کد ۱۸۹۲)، الهیات و معارف اسلامی - فقه و مبانی حقوق اسلامی(کد ۵۰۹۹) موسسه غیرانتفاعی و غیر دولتی رفاه - تهران، حسابداری(کد ۸۹۸۸) و مدیریت صنعتی(کد ۸۹۸۹) موسسه غیرانتفاعی و غیر دولتی امام علی(ع) - تهران، تربیت مربی عقیدتی سیاسی(کد ۱۳۸۳) مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه - قم، حقوق(کد ۵۱۳۰) و مهندسی معماری(کد ۵۱۴۴) واحد بین المللی دانشگاه تهران - محل تحصیل پردیس بین المللی کیش، مهندسی دریا - کشتی(کد ۱۸۹۷) بورسیه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، مهندسی کشتی - موتور(کد ۱۸۹۸) بورسیه شرکت ملی نفتکش در دانشگاه ‌علوم ‌دریایی امام‌خمینی(ره) - نوشهر و مهندسی دریا - کشتی(کد ۱۸۹۱) بورسیه شرکت ملی نفتکش در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به دلیل اینکه نتایج مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش آنان از سوی مؤسسات ذیربط به این سازمان اعلام نشده، نتایج آنان اعلام نخواهد شد.

به گزارش مهر، یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۸۷۷ نفر در ۵ گروه علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی در روزهای ۹ تا ۱۱ تیرماه با هم به رقابت پرداختند و در نهایت ۶۰۸ هزار و ۷۵۳ نفر به روش متمرکز و از طریق کنکور سراسری سال ۹۰ در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی پذیرفته شدند.