به گزارش افكار به نقل از فارس سردار علی علیاکبریان گفت: روز ۵ آبان سال جاری شخصی به کلانتری مرکزی شهرستان ابرکوه مراجعه و اعلام میکند که دخترش دبیر آموزش و پرورش در دهستان اسفندآباد در مورخه فوق از منزل خارج شده و تاکنون مراجعه نکرده و تلفن همراه وی خاموش است و کسی جوابگو نیست.

وی اظهار داشت: مأموران پلیس با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی رسیدگی به این پرونده را در دستور کار قرار دادند و چند تیم از پلیس‌های تخصصی تشکیل شد.

سردار علی‌اکبریان افزود: در بررسی‌های اولیه، پلیس به همسر سابق این زن مشکوک شدند، این فرد ۳۹ ساله پزشک مرکز درمانی شهر مهر دشت بود و بر اثر اختلاف خانوادگی از یکدیگر جدا شده‌اند.

فرمانده انتظامی‌ یزد اعلام کرد: ‌ نامبرده در تحقیقات پلیس از موضوع ناپدید شدن همسر سابقش اظهار بی‌اطلاعی کرد اما در بازرسی از منزل وی، لباس‌های متعلق به متهم که احتمال می‌رفت نامبرده جهت از بین بردن آثار و علائم احتمالی داخل ظرف آب قرار داده داخل حمام منزل وی کشف شد.

* کنجکاوی پسر بچه دست متهم را رو کرد

وی اظهار داشت: در ادامه از همسایگان پیرامون موضوع تحقیقات جامعی صورت گرفت و پسر بچه‌ای ۸ ساله که با فرزند مظنون دوست و هم‌بازی بود در حضور مادرش به مأموران تحقیق گفت صبح روز حادثه برای بازی کردن با پسر مظنون به درب منزل آنها رفتم و چون درب حیاط را باز نکردند از شکاف بین در و دیوار که حیاط منزل قابل رؤیت بود مشاهده کردم که دکتر «ف» در حال کشیدن جسد یک زن از داخل ساختمان به حیاط است.

سردار علی‌اکبریان گفت: دخالت دکتر «ف» در ناپدید شدن همسر سابقش برای مأموران محرز شده بود اما مظنون به چیزی اعتراف نمی‌کرد. لذا به منظور جمع‌آوری دلایل و قراین چند تیم تحقیقاتی و عملیاتی به اطراف کوه گنبد عالی و قنات‌های متروکه و محل‌هایی که احتمالی وجود این زن می‌رفت اعزام و به جستجو پرداخت.

این مقام پلیس افزود: مأموران، مظنون را تحت بازجویی تخصصی قرار دادند، با توجه به شواهد و قراین موجود از قبیل اخذ پرینت مکالمات تلفن همراه و خانم آزاده و خراشیدگی صورت متهم و گواهی پزشکی قانونی مبنی بر ایجاد خراشیدگی به علت نزاع و گزارش برخورد خودرو متهم با جدول خیابان و آشفتگی و وضعیت ظاهری و شواهد و دلایل دیگر با تحقیقات و سوالات متعدد روز ۷ آبان، متهم پیرامون محل احتمالی جسد زن گمشده مطالبی را به صورت پراکنده عنوان کرد.

وی اظهار داشت: مأموران به محل‌ها و محدوده اعلامی مورد نظر واقع در ضلع غربی دهستان اسفندآباد اعزام و به علت تاریکی شب نتیجه‌ای حاصل نشد و مجدداً به محض روشن شدن هوا از تمام قنوات متروکه با سخت‌کوشی بازدید که آثار لاستیک یک دستگاه خودرو در بالای دهانه یکی از چاههای قنات شک و ظن مأموران را برانگیخت.

* زن مرده، زنده شد!

سردار علی‌اکبریان در ادامه افزود: بلافاصله یکی از مأموران با کمک سایر پرسنل به وسیله طناب تا نزدیکی دهانه قنات رفته که صدای شیون و ناله زنی به گوش رسیده و با صدا زدن نام خانم صدای وی از داخل چاه که ۱۸ متر عمق داشته به گوش رسیده و از مأموران درخواست کمک و آب می‌کند.

فرمانده انتظامی یزد با تشریح نجات این زن گفت: در ادامه مأموران برای نجات جان این زن یک بطری آب به داخل چاه می‌فرستند تا از تلف شدن به علت تشنگی زیاد جلوگیری شود و سریعاً با هماهنگی به عمل آمده عوامل آتش‌نشانی و اورژانس در محل حاضر و زن گمشده را که به صورت مجروح و بیش از ۴۸ ساعت داخل چاه بود نجات دادند.

وی در ادامه اظهار داشت: با تحقیقات به عمل آمده مشخص شد به دلیل اختلاف خانوادگی، این زن مهریهاش را اجرا گذاشته و فرزند مشترک آنها نزد پدرش زندگی میکرده و هفتهای چند بار جهت ملاقات و سرکشی از فرزندش به منزل متهم مراجعه میکرده است، در روز حادثه در داخل منزل با دکترف درگیر میشود که متهم با دست گلوی وی را فشار میدهد و به تصور اینکه فوت کرده و فاقد هرگونه علائم حیاتی است وی را داخل صندوق عقب خودرو شخصیاش گذاشته و جسد را به طرف چاههای اسفندآباد برده وی را به داخل چاه میاندازد.