به گزارش افکارنیوز،

براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی، در سه روز آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود و بنابراین در شهرهای پرجمعیت و صنعتی به سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

در ۲۴ ساعت آینده در مناطق شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و استان‌های اردبیل و گیلان ابرناکی و وزش باد و در مناطق سردسیر و کوهستانی این مناطق، بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

فردا مرکز و غرب دریای خزر مواج است.

آسمان تهران فردا صاف همراه با غبار محلی در بعدازظهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا پنج‌شنبه در تهران ۱۴ و ۲ درجه خواهد بود.

روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۹درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی 97-98 (مهر 97) تا 17 آذرماه 79.7 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 25.7 میلی‌متر بود، بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری 210.6 درصد بیشتر از سال زراعی گذشته ‌است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور 45.1 میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری 76.9 درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته یازدهم سال زراعی متعلق به منطقه مریوان استان کردستان 142.6 میلی‌متر است.

میانگین گرمترین منطقه میناب در استان هرمزگان 32.2 درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه لاله‌زار در استان کرمان به میزان منفی 9 درجه سلسیوس بوده است.