به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، حمید شاه آبادی در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه دائمی مد و لباس ایرانی - اسلامی که امروز دوشنبه در محل ساختمان این نمایشگاه برگزار شد، گفت: برخی با نگاه مضطرب به ما می گویند شما چکار می کنید مگر نمی بینید فلان مدل نامناسب در جامعه رشد کرده است و مانکن های متحرک برای ترویج یک مدل در خیابان ها به راه افتاده اند.

وی افزود: مصوبه حجاب و عفاف برای ۲۶ نهاد دولتی تکالیفی را در زمینه حجاب قرار داده است که اگر این مصوبه به صورت صحیح توسط این نهادها انجام شود از آمارهای کیفی و ظاهری بسنده نشود تحول جدی در عرصه پوشاک و حجاب خواهیم داشت.

شاه آبادی افزود: تردیدی نیست که پوشش هر فرد نشان دهنده سلایق و عقاید اوست. ساماندهی مد و لباس نباید تنها محدود به دستگاه ها و متولیان دولتی شود.

معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد بیان کرد: خلاء اصلی در حوزه مد و لباس عدم تعامل فعالان و عدم شناخت عناصر و چهره های تاثیرگذار در عرصه پوشاک است. همچنین برای اینکه جامعه ای جذاب و جوان پسند و مطابق با معیارهای دقیق اسلامی - ایرانی داشته باشیم چیزی کم نداریم. امروز به یمن سالها فعالیت پژوهشی جامعه دانشگاهی طراحان تحصیل کرده ای داریم که نیاز مخاطبانمان را به خوبی می شناسند.

وی گفت: نمایشگاه دائمی مد و لباس محلی برای تعامل تولید کننده و توزیع کننده است. از سوی دیگر مکانی برای نیازمندی یک کالا و مراجعه متقاضیان به آن خواهد بود. اگر موفق شویم که چنین نمایشگاه هایی را در کنار تمام مناطق خرید و تمرکز فعالیت تجاری ایجاد کنیم و از طراحان و تولید کنندگان حمایت کنیم شاهد توزیع پوشاک اسلامی - ایرانی در جامعه خواهیم بود.

نمایشگاه دائمی مد و لباس ایرانی از امروز ۲۴ بهمن ماه در محل ساختمان نمایشگاه واقع در میدان ولیعصر(عج) آماده بازدید عموم مردم خواهد بود. در این نمایشگاه انواع مدل های ایرانی - اسلامی چادر، مانتو و مغنعه به نمایش گذاشته شده است.