به گزارش افکارنیوز،

پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در برنامه مانور زلزله کرمانشاه اظهارداشت: در حادثه زلزله کرمانشاه نیروهای اورژانس دقت لازم را به خرج دادند همچنین وزارت بهداشت و سازمان اورژانس در زمینه مداوای بیماران نقش اساسی را ایفا کرده و توانستند ۷ رکورد جهانی را به ثبت برسانند.

وی با بیان اینکه این رکوردها نشان‌دهنده نظم و هماهنگی بین نیروهای اورژانس و سایر گروه‌ها بود، گفت: همین موضوع توانست از بسیاری تبعات پیشگیری به عمل آورد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور در خصوص رکوردهای به ثبت رسیده توضیح داد: انتقال ۷ هزار و ۳۵۰ مصدوم ظرف مدت زمان کمتر از ۲۰ ساعت، دایر کردن ۶ دستگاه بیمارستان سیار ظرف مدت کمتر از ۱۵ ساعت، تأمین خون مورد نیاز مصدومین، تأمین فوری داروهای مورد نیاز بیماران و زلزله زدگان، انجام تعداد قابل توجهی پیوند عضو و انجام ۱۹۸۰ عمل جراحی در مدت زمان کمتر از ۳ روز از جمله این رکوردها به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه امروز نیز مانور زلزله کرمانشاه با هدف تقویت و آمادگی نیروهای اورژانس انجام می‌شود، گفت: در زمان وقوع حادثه سامانه‌های EOC و MCMC کار خود را به خوبی انجام دادند به همین دلیل ما هیچگونه هدر رفت منابعی نداشتیم.