به گزارش افکارنیوز،

نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به امضای تفاهم‌نامه میان وزارت آموزش و پرورش و این سازمان، اظهار کرد: ما در حوزه تدوین استانداردهای مرتبط با آموزش و پرورش با این وزارتخانه همکاری می‌کنیم و آنها هم برای فرهنگسازی استاندارد در کتب درسی فعالیت می‌کنند.

وی به اهدای جایزه ملی کیفیت به تعدادی از مدارس اشاره کرد و افزود: ۲۷ هزار مدرسه را آموزش و پرورش برای دریافت جایزه ملی کیفیت ارزیابی کرد و در نهایت در روز ۲۲ آبان‌ماه امسال در مراسم جایزه ملی کیفیت، ۱۰ مدرسه توانستند لوح تقدیر را دریافت کنند.

پیروزبخت ادامه داد: این اقدام یک قدم بسیار بزرگی در جهت کیفی‌سازی مدارس بود و آنطور که مسؤولان آموزش و پرورش عنوان کردند، قرار است این فعالیت را گسترش دهند.

وی با تأکید بر لزوم استاندارد تجهیزات مدارس گفت: حدود ۳ سال پیش یک مطالعه میدانی درباره مدارس چند استان انجام دادیم و ارزیابی کردیم که اینها در چه سطحی هستند و چه اصلاحاتی را لازم دارند؛ این گزارش را به دولت و آموزش و پرورش فرستادیم که اصلاحات را انجام دهند.

 رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تصریح کرد: آن طور که ما خبر گرفتیم در خیلی از این مدارس یک بازسازی و اصلاحاتی شروع شد و از آن به بعد هم برای مدارس جدید و تجهیز مدارس قدیمی از این استانداردها، استفاده می‌شود.