به گزارش افکارنیوز،

رسول‌ کشت‌پور شهردار منطقه 2 شهرداری تهران صبح امروز در مراسم افتتاح دوچرخه‌های اشتراکی‌ که در خیابان ایران زمین برگزار شد، در جمع خبرنگاران حضور یافت و گفت: امروز 10 ایستگاه دوچرخه‌‌های اشتراکی بی دود با 300 دوچرخه افتتاح می‌شود.

شهردار منطقه 2 شهرداری تهران با بیان اینکه در فاصله 2 روز 500 نفر برای استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی ثبت نام کردند، گفت: فکر می‌کنم برای اینکه بتوانیم در زمینه فرهنگ‌سازی در استفاده از دوچرخه حرکت کنیم باید این نوع حمل و نقل سبک را توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه در سطح ناحیه 2 این سیستم را پیاده کرده‌ایم گفت: شهروندان می‌توانند در قالب نصب نرم افزار بی دود از این دوچرخه‌ها استفاده کنند و در هر جایی پس از استفاده آن را رها کنند؛ ضمن اینکه در اتاق کنترل دوچرخه‌ها پایش می‌شوند و بهتر است که دوچرخه‌ها در مکان‌های تعبیه‌ شده پارک شوند.

کشت‌پور با بیان اینکه در فاز اول 300 دوچرخه مورد استفاده می‌گیرد و در صورت استقبال مردم افزایش می‌یابد گفت: تاکنون 540 نفر ثبت نام کرده‌اند و 13 هزار نفر هم نرم افزار بی دود را نصب کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هزینه استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی هر نیم ساعت 1500 تومان است؛اما شهروندان قبل از استفاده باید 159 هزار تومان را در حساب خود ودیعه‌ گذاری کنند.