به گزارش افکارنیوز،

زهرا نژادبهرام در جمع خبرنگاران در مورد طرح نیلوفری عنوان کرد: این طرح مربوط به سطح فوقانی راه‌آهن تهران ـ. تبریز است که در منطقه ۱۷ و ۱۸ واقع شده است. در دوره‌های گذشته مدیریت شهری به سطح زیر زمین رفته بود و یک فضای مناسبی را برای ایجاد طراحی شهری در این مناطق ایجاد کرده بود.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: شورای شهر در بودجه سال ۹۷، طراحی این طرح را به سازمان نوسازی واگذار کرده بود و در این خصوص نیز بودجه‌ای به سازمان نوسازی اختصاص داد.

نژاد بهرام افزود: سازمان نوسازی اعلام عمومی برای طراحی شهری انجام داد که اوایل آبان ماه گذشته حدود ۱۰۵ طرح انتخاب شد که از میان آن‌ها ۱۵ طرح به نیمه‌نهایی رفت که سه طرح آن خارجی هستند.

وی عنوان کرد: این یک اتفاق طراحی شهری که با این فرصت می‌توان اتفاق‌های خوبی را در بافت فرسوده رقم زد و فضا‌های موجود را با بهترین تکنولوژی‌ها هدایت کرد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران اظهار داشت: از طرح‌هایی که به نیمه‌نهایی رفتند نهایتا یک طرح به عنوان، طرح برتر انتخاب و در محدوده راه‌آهن تهران ـ. تبریز واقع در مناطق ۱۷ و ۱۸ اجرایی می‌شود.

نژاد بهرام گفت: معماری این طرح‌ها ملاک عمل است و هر چقدر یک سازه و بنا معماری زیبایی داشته باشد قطعا بازخورد بهتری خواهد داشت.