به گزارش افکارنیوز،

طیب قدیمی در سفر به زاهدان و پس از حضور در بخش سوختگی کوثر بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان  اظهار کرد: مراقبت‌های درمانی فعلی خوشبختانه مراقبت‌های استانداردی است که در بیمارستان‌های مجهز مراقبت‌های ویژه سوختگی کشور نیز به همین شکل ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: مشکل اصلی ما پیش آگهی دشوار سوختگی‌های تنفسی است و مصدومین این سانحه علاوه بر سوختگی‌های شدید پوستی، دچار سوختگی گسترده در بافت پوششی مخاط راه‌های هوائی هم هستند.

قدیمی با بیان اینکه خطر سوختگی‌های جلدی قابل پیش‌بینی‌تر از سوختگی‌های استنشاقی است گفت: در حال حاضر نیاز به اقدام اضافی نیست و تمامی اقدامات مورد نیاز توسط تیم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انجام شده است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک همچنین ادامه داد: تیم درمانی حاضر در زاهدان متشکل از ۳ نفر فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، جراح عمومی، فوق تخصص مراقبت‌های ویژه، فوق تخصص کلیه اطفال، متخصص عفونی و پرستاران دوره دیده مراقبت سوختگی و سایر تخصص‌های لازم است.

قدیمی که به نمایندگی از وزارت بهداشت در زاهدان حضور یافته است، ادامه داد: آماده ام تا هر خدمتی که از دستم بر می‌آید برای این مصدومان انجام دهم.

وی اضافه کرد: در ویزیت انجام شده، بررسی مدارک پزشکی و جلسه شورای پزشکی که در بیمارستان تشکیل شد مشخص شد که انتقال، تریاژ و خدمات درمانی و به ویژه لوله‌گذاری و مراقبت راه‌های هوائی به موقع و علمی انجام شده و استمرار آن در بخش مراقبت‌های ویژه سوختگی توسط تیم درمانی ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: هم به عنوان یک پزشک و هم به عنوان یک مدیر وزارت بهداشت و یک ایرانی از بروز این حادثه تلخ متاسف و متاثر هستم و از همه می‌خواهم تا برای دختران ایران دعا کنند.