به گزارش افکارنیوز،

پرویز فتاح شامگاه سه شنبه در دیدار با آیت الله علوی گرگانی که در دفتر معظم له برگزار شد، با اشاره به اهمیت کمک به مستضعفان اظهار داشت: در این ۸ ماه کمک‌های مردمی به کمیته امداد ۳۵ درصد بیشتر از گذشته شده است.

وی افزود: بالاترین نزخ ازدواج در کشور برای کمیته امداد است وهمچنین کمترین طلاق هم برای افراد تحت پوشش کمیته است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: ۱۵۰ دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد در کنکور امسال موفق به کسب رتبه زیر هزار شدند ضمن اینکه ۷۲ هزار دانشجو و طلبه در جامعه هدف این کمیته مشغول به تحصیل هستند.

فتاح با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه اظهار داشت: شرایط اقتصادی در ماه‌های گذشته سبب شده تا مراجعات مردمی به کمیته امداد به طور چشمگیری افزایش یابد به گونه‌ای که از ابتدای امسال، ۶۲۰ هزار خانواده جدید تحت پوشش این نهاد قرار گرفتند.

وی با اشاره به کمک‌های خیران به افراد تحت پوشش کمیته امداد تصریح کرد: هر یتیم در کشور ۵ حامی دارد و آن‌ها ۲۲۰ هزار تومان به این یتیم کمک می‌کنند که این موضوع شایسته تقدیر است که خیران به ما اعتماد کردند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: از مسئولین می‌خواهیم وضعیت کشور را سامان دهند و این گونه پیش می‌رود به شوخی می‌گوییم شاید قصد دارند همه مردم تحت پوشش کمیته امداد قرار بگیرند.

فتاح با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط کمیته امداد برای کمک به نیازمندان جامعه تصریح کرد: کمیته امداد فراجناحی، فراقومی و فرامذهبی است و این مسیر حرکتی کمیته امداد موجب جلب اعتماد همه قشر‌های جامعه از جمله جامعه اهل سنت کشور شده است به گونه‌ای که آن‌ها حدود ۲ سال است که زکات خود را به کمیته امداد می‌دهند.

وی با بیان اینکه فاصله طبقاتی مسئولان و محرومان جامعه باید کاهش پیدا کند، گفت: برای این انقلاب نکردیم که فاصله ایجاد شود، باید راه مسئولین با مردم یکی باشد و مسئولان تشریفات را کنار گذاشته و در میان مردم بیایند.