به گزارش افکارنیوز،

فرزام ابوالفتحی با اشاره به اینکه لایحه بودجه مترو کلانشهر تهران برای سال ۱۳۹۸ به شهرداری تهران پیشنهادشده است، گفت: این بودجه در ارکان مدیریت شهری از جمله معاونت حمل و نقل و ترافیک در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ برای چاپ و انتشار اوراق مشارکت، یکی از پیشنهاد‌های مربوط به تامین اعتبار برای اجرای پروژه‌های متروی تهران است، افزود: برای اخذ مصوبه شورای اسلامی شهر در این خصوص اقدام شده و موضوع در کمیسیون‌های مربوطه شورا در حال انجام است.

ابوالفتحی با اشاره به اینکه توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری در کلانشهر‌ها از جمله تهران کاهش ترافیک و آلودگی هوا را به دنبال دارد، گفت: با تامین بخشی از بودجه مورد نیاز که از طریق انتشار اوراق مشارکت در سال جاری صورت می‌گیرد ساخت و ساز خطوط ۶ و ۷ در سال آینده تکمیل شده و شاهد آغاز عملیات اجرایی در پایانه‌ها و پارکینگ این خطوط خواهیم بود.

مدیر برنامه و بودجه شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: با تکمیل و راه اندازی این خطوط روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر در مصرف سوخت (بنزین و گازوییل) صرفه‌جویی می‌شود.