به گزارش افکارنیوز،

پرویز فتاح عصر امروز در دیدار آیت‌الله نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به سخت‌تر شدن کار کمیته امداد در سال جاری اظهار داشت: کمیته امداد ملجائی برای مردم بوده و در سال جاری این مراجعات بسیار بوده درحالی‌که این مراجعات سال گذشته فروکش کرده است.

وی افزود: در سال گذشته گزارش دادیم که تعداد افراد زیرپوشش کمتر شده و ظرف چند ماه 620 هزار خانواده بیشتر تحت پوشش‌داریم، همچنین امسال دیگر صف برای وام ضروری نداریم.

رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه دولت در صورت کنترل تورم افسارگسیخته مراجعات کمتر می‌شود، تصریح کرد: در کرمانشاه 2500 واحد داشتیم که مربوط به کمیته امداد بوده و در 9 ماهه به‌صورت ضربتی ساختیم.

فتاح با بیان اینکه انفاقات مردمی در سال جاری 35 درصد بیشتر بوده است، ادامه داد: در این 8 ماه حتی یک اقدام نابهنجار نداشتیم و به لطف الهی هیچ مشکلی پیش نیامد.

وی با بیان اینکه هر یتیم 330 هزار تومان در ماه از کمیته امداد دریافت می‌کند، افزود: بخشی از 620 هزار خانواده از کسانی هستند که به کمیته امداد مراجعه نمی‌کنند، و کمیته امداد خودش به سراغ آن‌ها می‌رود.

رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه تمام صدقات و کمک‌های مردمی در مسیر خودش هزینه می‌شود، ابراز کرد: مسائل فرهنگی موردعنایت بوده و در سال قبل 80 هزار نفر را به مشهد مقدس اعزام کردیم.

فتاح با بیان اینکه اکثر مددکارانی که خانم هستند به سراغ خانواده‌هایی می‌روند که سرپرست آن‌ها خانم هستند، ادامه داد: مسئولان از مردم بسیار فاصله گرفته‌اند و این حکایت و دردی است که همه باید بر روی آن حساس باشیم.

وی با اشاره به نسخه ویژه کمیته امداد برای اهل سنت گفت: سه سالی است که برادران اهل سنت به کمیته امداد اعتماد کرده و زکات خود را به ما پرداخت می‌کنند، همچنین حامی بودن اهل تشیع برای کودکان اهل سنت از برکاتی بوده که اتفاق افتاده است.