به گزارش افکارنیوز،

 حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در نشست شورای معاونین و مدیران بعثه مقام معظم رهبری با اعلام این مطلب، افزود: با راه اندازی دفتر سازمان حج وزیارت در عربستان، امکان پیگیری پیوسته و سریعتر امور مربوط به حج آینده در بخش‌های مختلف از قبیل: اجاره مسکن، حمل و نقل، خرید اقلام مورد نیاز و تدارکات فراهم خواهد شد.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه هیئت حج کشورمان به ریاست آقای علیرضا رشیدیان بامداد روز یکشنبه (دوم دی ماه) از عربستان به تهران بازگشت، اظهار داشت: تفاهم نامه امضاء شده حج آینده نسبت به سال‌های قبل شرایط بهتری دارد و در مجموع برخورد طرف سعودی نیزمناسب بوده است.

وی از معاونت‌ها و مدیران حاضر در این جلسه خواست که برنامه‌ها و فعالیت‌های حج ۹۸ را در حوزه مسئولیت خود هرچه سریعتر عملیاتی کنند.

در این جلسه آقایان جعفر شمسیان معاون توسعه مدیریت و منابع و مجید مرزانی مدیر برنامه ریزی، بررسی و ارزشیابی بعثه مقام معظم رهبری درباره بودجه سال آینده و بهمن جهانی مدیریت بهبود فرایند‌ها و فناوری اطلاعات درخصوص ساختار و نیروی انسانی بعثه گزارش دادند و نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت بر لزوم تدوین بودجه واقعی، علمی و دقیق با درنظر گرفتن بودجه سنوات گذشته، صرفه جویی در هزینه‌ها و ارائه سریعتر آخرین پیشنهادات معاونت‌های بعثه برای عملیاتی کردن طرح تعالی حج تاکید کرد.

وی گفت: طرح تعالی حج، طرح فاخری است و اگر بدرستی اجرا شود می‌تواند به تحول در حوزه حج وزیارت منجر شود.

این جلسه با گزارش آقایان علی اکبر ضیایی رئیس پژوهشکده حج و زیارت درباره فعالیت‌های این پژوهشکده در سال ۹۷، علی جعفری مدیر تبلیغات بین الملل درخصوص برنامه ریزی صورت گرفته در حوزه فضای مجازی و مهدی عسکری مدیرامور اداری و پشتیبانی درباره آئین نامه انضباطی بعثه ادامه یافت و نماینده، ولی فقیه در امور حج وزیارت در هر مورد توصیه‌هایی ارائه کرد.

در پایان این جلسه حجت السلام والمسلمین علی پروانه مسئول امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه از برگزاری نشست دو روزه مسئولان امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه در اواسط دی ماه در تهران خبر داد و اظهار داشت: آمادگی لازم برای اعلام روحانیون، معین و معینه‌های حج ۹۸ وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نیز ابراز امیدواری کرد با پشت کار همه دست اندرکاران حج وزیارت در بعثه و پیوند قوی بین سازمان حج وزیارت و بعثه برنامه‌ها و امور مربوط به حج آینده از جمله ثبت نام از زائران، اعلام کاروان‌ها و بر گزاری جلسات آموزشی به سرعت عملیاتی شود و با موفقیت کار‌ها به پیش برود.