به گزارش افکارنیوز،

 بر اساس اعلام سایت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از ابتدای سال تا کنون 15 روز هوای پاک، 222 روز هوای سالم و 42ر وز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه داشته‌ایم.

از ابتدای سال تا کنون هوای تهران وارد مرز هشدار، بسیار ناسالم و خطرناک نشده است و البته میزان بارش ها نیز نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است.

این در حالی است که محسن پورسیدآقایی معاون شهردار تهران امروز اعلام کرد: پاییز امسال با توجه به تدابیر اتخاذ شده از جمله طرح کاهش آلودگی هوا شاهد هوای ناسالم در تهران نبوده‌ایم.

وی همچنین گفت:‌در پاییز امسال 16 روز بارندگی بیشتر از سال گذشته بوده و تعداد روزهای سالم به بیش از 30 روز رسید و میزان آلودگی هوا هم کاهش پیدا کرد.

به گفته معاون شهردار تهران در حال حاضر شاهد هستیم از روزی که هوا پاک می‌شود تا روزی که آلودگی کاهش می‌یابد حداکثر 6 تا 9 روز طول می‌کشد و امسال توانستیم پاییز را بدون یک روز هوای ناسالم سپری کنیم.

این در حالی است که بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا 42 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس جامعه در تهران داشته‌ایم.

همچنین پیروز حناچی شهردار تهران در راستای پیوستن به کمپین بدون خودرو 5 هفته است که روزهای سه‌شنبه بدون خودروی شخصی به محل کار می‌رود.

وی در خصوص هوای تهران گفت: هیچ اصراری از دوچرخه نیست ولی دوچرخه پرنشاط‌ترین وسیله نقلیه‌ای است که می‌توان برای مسیرهای کوتاه از آن استفاده کرد.

به گفته شهردار جدید تهران، امیدواریم کمتر استفاده کردن از خودروهای شخصی فقط در روزهای سه‌شنبه نباشد بلکه به تمام هفته تسری پیدا کند.

وی ادامه داد: باید مسیرهای خاص دوچرخه تعیین و همچنین زیرساخت‌ها را فراهم کنیم.