به گزارش افکارنیوز،

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران  درباره وضعیت فضا‌های آموزشی و مدارس تهران اظهار کرد: در تهران به دلیل قدمت شهر، فضا‌های آموزشی نسبت به دیگر نقاط کشور سن بالاتری دارند؛ بر همین اساس ۱۰ هزار کلاس نیازمند نوسازی و ۷ هزار کلاس نیازمند مقاوم سازی داریم.

وی ادامه داد: البته مسئولان استان تهران با توجه به اعتبارات موجود برنامه‌ریزی‌هایی برای تامین فضای آموزشی استاندارد داشتند و طبق برنامه‌ریزی‌ها ۴ هزار کلاس درس از طریق خیرین مدرسه ساز، ۴ هزار کلاس درس از طریق فروش فضا‌های مازاد، ۴ هزار کلاس درس به کمک موسساتی مانند بنیاد برکت و ۴ هزار کلاس درس از طریق اعتبارات استانی تامین خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پروش تهران از رایزنی با استاندار و شهردار تهران خبر داد و گفت: مذاکراتی مبنی بر اختصاص بخشی از پادگان‌های نظامی به آموزش و پرورش داشته‌ایم و همانطور که شهرداری بخشی از پارک‌ها را به آموزش و پرورش اختصاص داده است خواهان اختصاص بخشی از پادگان‌ها به فضای آموزشی هستیم که البته موانع قانونی در این مورد وجود دارد و باید با مذاکره آن را برطرف کنیم.

نادیده گرفتن فضای آموزشی و درمانی در انبوه سازی‌های منطقه ۲۲ 

فولادوند درباره نیاز منطقه ۲۲ تهران به فضای آموزشی گفت: در این منطقه با توجه انبوه‌سازی‌های انجام شده نه تنها تامین فضای آموزشی بلکه تامین مراکز درمانی هم مورد توجه انبوه سازان نبوده است  و اکنون هم  این مشکل با رایزنی چند ماهه برطرف نخواهد شد.

وی درباره مدارس مورد نیاز در این منطقه برای سال آینده تصریح کرد: اکنون تمام آپارتمان‌های این منطقه تکمیل نشده‌است، اما با همین جمعیت موجود هم برای سال آینده نیاز به ۲۰ فضای آموزشی جدید داریم و سعی می‌کنیم تا حد ممکن از چند شیفته شدن مدرسه‌ها با توجه بهرشد جمعیت دانش آموزی جلوگیری کنیم.