به گزارش افکارنیوز،

در پی انتشار خبر تنبیه بدنی دانش آموز کلاس پنجم ابتدایی یکی از مدارس ناحیه ۲ قزوین در فضای مجازی، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین پس از بررسی موضوع این پاسخ را منتشر نمود:

در پی انعکاس خبر تنبیه بدنی دانش آموز پایه پنجم یکی از مدارس ناحیه ۲ قزوین توسط مدیر مدرسه در فضای مجازی استان؛ پس از پیگیری موضوع، مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه مذکور بیان داشت: این مسئله مربوط به یکماه گذشته می‌باشد، ولی تاکنون شکایت کتبی از طرف اولیای دانش آموز به این اداره ارائه داده نشده است و مدیر واحد آموزشی نیز هرگونه اقدام به تنبیه بدنی دانش آموز را تکذیب کرده است.

محمدرضا رسولی گفت: از مدیر دبستان و همچنین، ولی دانش آموز طی نامه کتبی درخواست شده تا ۵ دیماه ۹۷ در اداره آموزش و پرورش حضور یافته و پس از بررسی و استماع توضیحات طرفین، صحت و سقم خبر تنبیه بدنی به آگاهی عموم خواهد رسید.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه ۲قزوین افزود: در صورت اثبات تنبیه بدنی این دانش آموز از سوی مدیر دبستان، ضمن برکناری مدیر برخورد قانونی لازم نیز صورت می‌پذیرد.

بر اساس تاکیدات مکرر از طرف وزارت آموزش و پرورش در قالب بخشنامه‌های متعدد هرگونه تنبیه بدنی دانش آموزان ممنوع می‌باشد و با افراد متخطی برخورد شدید انجام می‌گیرد.