به گزارش افکارنیوز،

محمدعلیخانی که در حاشیه بازدید میدانی از برخی پروژه‌های عمرانی پایتخت سخن می‌گفت، با تاکید بر اینکه کمبود منابع مالی نباید سبب کاهش کیفیت معابر شود، گفت: کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی تلاش می‌کند تا مدیریت شهری در حوزه اقدامات مربوط به نگهداشت معابر با کسری بودجه مواجه نشود.

علیخانی بهره گیری از منابع غیرنقد در قالب تهاتر ملک با پیمانکاران را یکی از راهکار‌های تامین مالی پروژه‌های عمرانی دانست، اما در عین حال بهبود این فرآیند را نیازمند هماهنگی بیشتر سازمان املاک و مستغلات با معاونت فنی و عمرانی ذکر کرد. وی یادآور شد تفویض برخی از اختیارات به معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در حوزه تهاتر املاک با پیمانکاران، می‌تواند روند تامین مالی پروژه‌های عمرانی را سرعت بخشد.

وی در ادامه تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی براساس اولویت بندی و مدیریت منابع مالی را راهکاری موفقیت آمیز توصیف و اضافه کرد طی ماه‌های اخیر عملیات اجرایی پروژه‌هایی که گاه به مدت ۲ تا ۳ سال دچار رکود بودند، تسریع شد و در نتیجه همین اقدامات انتظار می‌رود پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک تا قبل از پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، در بازدید از پروژه احداث زیرگذر کوی نصر با بیان اینکه موانع اجرایی این پروژه بیشتر از جنس محدودیت‌های ترافیکی و در نتیجه اندک بودن مدت زمان کار در طول شبانه روز است، از تلاش برای ایجاد هماهنگی بیشتر با نیرو‌های خدوم پلیس راهور تهران بزرگ خبر داد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده، کارگاه پروژه احداث زیرگذر کوی نصر که در یکی از شریان‌های اصلی و پرتردد شهر تهران واقع است، در ساعات بیشتری از طول شبانه روز فعال خواهد شد تا این طرح مهم عمرانی هم طبق برنامه زمان بندی تکمیل و به بهره برداری برسد.