جهان ماانواع پولدارها و فقرا رادر خود جاي داده است كه هر از گاهي نام آنهامنتشر مي شود اما جالب آنكه بيشتر نام ثروتمندان با قيافه هاي خندانشان براي مردم جذاب است .
در زیر نام ۴ پیرزن میلیاردر جهان ذکر شده است که دانستن آن خالی ازلطف نیست اما جالبتر آنکه گفته می شود ۷۰مادر میلیاردر در این جهان وجود دارد و تنها هشت نفر از این تعداد این ثروت هنگفت را خودشان به دست آورده اند.
راستی اگر بخواهیم نام فقیرترین ها را بنویسیم چگونه باید آنها را انتخاب کنیم؟
جالبتر اینکههیچ کدام از این زنان ثروتمند ثروت خود را مدیون کار خودشان نیستند و همه وارثدیگران هستند
۱ - کریستی والتون
۲۲.۵ میلیارد دلار / آمریکا / ۵۵ ساله، بیوه، یک فرزند
او بیوه پسر مالک ثروتمند فروشگه‌های زنجیره‌ایWal - Mart است که در سال ۲۰۰۵ بعد از سقوط هواپیمای شخصی اش از دنیا رفت. خانم والتون به لطف سرمایه گذاری آخرین همسرش در کارخانه تولید انرژی خورشیدی یکی از ثروتمندترین‌هاست.
۲ - لیلیان بتنکورت
۲۰ میلیارد دلار / فرانسه / ۸۷ ساله، بیوه، یک فرزند
او دختر مالک ثروتمند شرکت L’Oreal، برند مشهور محصولات آرایشی و زیبایی است. این زن که لقب وارثلوازم آرایش را به او داده اند، ثروتمندترین مادر اروپاست و در سال ۲۰۰۷ بیوه شد.
۳ - بریجیت راسینگ
۱۳ میلیارد دلار / سوئد / ۸۶ ساله، بیوه، سه فرزند
او و سه فرزندش بعد از مرگ پدر خانواده که سهامدار اصلی شرکت Tetra Laval بود، مبلغ زیادی به ارثبردند. این شرکت در زمینه بسته‌بندی مایعات انقلاب بزرگی به‌وجود آورده است.
۴ - ساویتری جیندال
۱۲.۲ میلیارد دلار / هند / ۶۰ ساله، بیوه، ۹فرزند
او رئیس غیراجرایی گروه جیندال، یکی از بزرگترین کارخانه های فولاد و برق هند است. آخرین همسر ثروتمندترین مادر آسیا که رئیس این کارخانه بود، در سال ۲۰۰۵ در یک سانحه هوایی کشته شد.