به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در همایش عمومی فرماندهان، رؤسا و مدیران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ که با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد به تعداد 932 تجمع اشاره و اظهار داشت: این تجمعات با درایت، سعه صدر و طمانینه مدیریت شده و بدون اینکه هیچ گونه مشکلی ایجاد شود، برطرف شد.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: این تجمعات را پلیس هدایت کرد چرا که بسیاری از آنها در مورد مسائلی بود که افرادی مسئولیت پذیرفته بودند و نتوانسته بودند خواسته‌های مردم را پاسخگو باشند؛ یعنی عده‌ای را به کار گرفت بودند و 7-8 ماه حقوق نداده بودند و باعث شدند که تجمع رخ دهد.

این مقام ارشد پلیس تهران به تلاش ضد انقلاب که در نه ماهه اخیر به صورت شبانه‌روزی فراخوان داده و هزار و 6 مورد فراخوان را اعلام کرده بود پرداخت و تصریح کرد: تمام فراخوان‌ها با انجام اقدامات پیش دستانه و اشراف اطلاعاتی پلیس ناکام ماند.

وی به انهدام جرائم سازمان یافته و باندها پرداخت و گفت: 1406 باند که به صورت سازمان یافته اقدام می‌کردند شناسایی و منهدم شدند که نسبت به سال گذشته رشد 12 درصدی را شاهد بود.

سردار رحیمی گفت: 658 مرحله طرح ارتقاء آرامش محلات در 65 موضوع در 375 محله تهران به مرحله اجرا درآمد که محصول آن این بود که جرایم خشن در تهران اتفاق نیفتد یا اینکه بسیاری از آنها قبل از اینکه اقدامی در خصوص آن صورت بگیرد شناسایی و متلاشی شود.

فرمانده انتظامی پایتخت به اشراف اطلاعاتی  پلیس آگاهی در یک ماه گذشته اشاره کرد و بیان کرد: 2 باند سرقت مسلحانه قبل از اقدام سرقت بانک و طلا فروشی شناسای و متلاشی شدند.

وی اعلام کرد:‌در 9 ماهه اخیر 140 هزار تماس لحظه‌ای در خصوص جرائم مهمه از مردم اخد شد همچنین در بخش رضایت مردمی بالغ بر 90 درصد از عملکرد پلیس رضایت داشتند.

سردار رحیمی اعلام کرد: دستگیری و برخورد با اراذل و اوباش و مبارزه بی‌امان با آنها در دستور کار پلیس تهران بوده و توانستیم سازمانی چون آنها را برهم زنیم؛ 30 درصد برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس را داشته‌ایم.

وی  گفت: در حوزه جرائم مسلحانه، آدم‌ربایی و قتل 93 درصد را کشف کردیم که این آمار در سال گذشته 88 درصد بوده است.

فرمانده انتظامی پایتخت به عملکرد این حوزه اقتصادی پرداخت و تصریح کرد: در برخورد با اخلال گران اقتصادی کار بسیار بزرگی انجام دادیم و با بسیج نیروهای خود توانستیم مفسدان اقتصادی از جمله وحید مظلومی محمد سالم و صدها نفر از افراد اخلال گرا دستگیر کنیم.

سردار رحیمی گفت:‌نیروی انتظامی با اقتدار، 17-18 پرونده بزرگ اقتصادی را به مرحله اجرا گذاشت و هزار 656 نفر را در این رابطه احضار کردکه 275 نفر آنها به زندان رفته و دو نفر اعدام شدند.

وی به طرح‌های برخورد این پلیس با محکومین فراری پرداخت و گفت: 16 مرحله در این خصوص طرح عملیاتی انجام شده و 1436 نفر دستیگر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت:‌در حوزه قاچاق کالا و ارز تلاش بی‌وقفه‌ای داشتیم و میزان کشفیات ما در 9 ماهه 167 درصد افزایش یافته است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: با اقتدار پای کار ایستاده‌ایم تا احساس امنیت را افزایش دهیم و امنیت باثبات و پایدار را در پایتخت اجرا کنیم.