به گزارش افکارنیوز،

حشمتیان معاون حقوق عامه دادستانی کل کشور در نشست خبری که امروز (چهارشنبه، ۱۲ آذر ماه) پیرامون حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد برگزار شد، با تسلیت به خانواده‌های جانباختگان این حادثه اظهار کرد: امروز جلسه‌ای پیرامون بررسی حادثه اتوبوس حامل دانشجویان برگزار شده است که در این جلسه نماینده پلیس راهور گزارشی در خصوص علت حادثه ارائه می‌دهد.

وی افزود: این حادثه از ابعاد مختلف حائز اهمیت و قابل بررسی است، اگر چه برای این حادثه تیم کار‌های کارشناسی هم تشکیل شده و برای آن در دادسرای تهران شعبه ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

حشمتیان بیان کرد: دادستان کل موضوع را از نزدیک بررسی کردند و دستوراتی در خصوص رسیدگی به پرونده دادند و لازم است بازپرس پرونده موضوع را با سرعت و دقت رسیدگی کند و خانواده‌های جانباختگان نیز همین انتظار دارند و لازم است آقای تهرانچی رییس دانشگاه آزاد این موضوع را به دقت بررسی کنند.

وی افزود:جاده تردد دانشجویان فاقد گاردریل و اتوبوس نیز فاقد معاینه فنی بود و دانشگاه آزاد با امکاناتی دارد می‌توانست محیط را ایمن کند، اما متاسفانه این کار انجام نشده است و باید هرچه سریع‌تر اقدامات پیشگیرانه در محیط دانشگاه در نظر گرفته شود.