به گزارش افکارنیوز،

سیف اله ابوترابی گفت: در بحث صدور کارت هوشمند ملی 47 میلیون و 200 هزار نفر ثبت نام خود را تکمیل کرده، برای 44 میلیون و500 هزار نفر کارت صادر شده و 44 میلیون کارت به استان‌ها فرستاده شده است.

وی گفت: 190 دستگاه و سازمان با ثبت احوال در ارتباط است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور افزود: برخی‌ها نیز که تا این لحظه برای دریافت کارت هوشمند ملی خود اقدام کرده نگران نباشند چراکه تقاضای آنها در سامانه ثبت شده است.

ابوترابی گفت: برای این افراد هنوز کارتی صادر نشده است اما جای نگرانی نیست چراکه بر اساس اصلاح نرم‌افزاری که از سوی سازمان ثبت احوال انجام شده،این افراد چنانچه به هر دستگاهی مراجعه کنند، با آنها مشابه افرادی که دارای کارت هستند برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: امورات بانکی، استعلام و غیره برای این افراد همانند سایر دارندگان کارت هوشمند ملی برخورد خواهد شد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور همچنین در مورد افرادی که هنوز درخواست دریافت کارت هوشمند ملی نداده‌اند،‌گفت:‌12 تا 15 میلیون هستند که در نوبت کارت بوده و تاکنون آن را نگرفته‌اند. این افراد تا پایان سال مهلت دارند به دفاتر پیشخوان، پست و ثبت‌احوال مراجعه کنند.

ابوترابی در مورد هزینه صدور کارت هوشمند ملی نیز گفت: 20 هزار تومان واریزی به خزانه و 11 هزار تومان بابت تصویربرداری، اسکن انگشت و تحویل کارت است که در مجموع ۳۱ هزار تومان می شود و بیش از این مبلغ تخلف محسوب می‌شود.