به گزارش افکارنیوز،

براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز سامانه بارشی از سمت مرزهای غربی وارد کشور می شود، این سامانه در روز یکشنبه استان های واقع در غرب، جنوب غرب، برخی نقاط شمال غرب، استان های واقع در دامنه های غربی و مرکزی رشته کوه البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی در استان همدان و مرکزی را تحت تاثیر قرار داده و سبب بارش برف و باران و در برخی مناطق همراه با وزش باد شدید و کولاک برف خواهد بود، از این رو در جاده های کوهستانی این مناطق، لغزندگی جاده ها و کاهش دید پیش بینی می شود.

این سامانه اواخر روز یکشنبه بخش هایی از سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را در برمی‌گیرد. شدت بارش ها در برخی نقاط استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، مناطق شمال، شمال شرق خوزستان و چهارمحال و بختیاری است.

روز دوشنبه عمده فعالیت این سامانه در خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر و شمال غرب فارس بوده که در استان های جنوبی احتمال پدیده رعد و برق وجود دارد. بیشترین میزان بارش از ظهر یکشنبه تا بعدازظهر دوشنبه برای استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب شرق لرستان، مناطق شرقی و شمالی خوزستان پیش بینی می شود.