به گزارش افکارنیوز،

علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲  تهران با اشاره به دیدار حناچی شهردار تهران با وزیر امور خارجه که صبح امروز در ساختمان این وزارتخانه برگزار شد، گفت: در این دیدار که به دعوت ظریف  صورت گرفت، علاوه بر حناچی، گلپایگانی معاون شهرسازی، بنده و سرپرست شهرداری منطقه یک هم حضور داشتند.

سعادتی با بیان اینکه قرار شد تعاملات بین شهرداری تهران و مجموعه وزارت خارجه در خصوص بازسازی و ایجاد فضاهای اداری جایگزین در محدوده میدان مشق انجام شود، اظهار کرد: مقرر شد طی فرآیندی شرایط استفاده بیشتر شهروندان از این فضا فراهم شود.

وی ادامه داد: به همین منظور کمیته‌ای از طرف شهرداری و پشتیبانی وزارت خارجه برای انجام این کار تشکیل می‌شود تا در قالب یک تفاهم کلان موضوع مورد بحث  قرار گیرد.

شهردار منطقه ۱۲ تهران  با بیان اینکه طی توافقات قبلی دیگر هیچ خودرویی حق ندارد در میدان مشق پارک کند، تصریح کرد: خودروها صرفا برای انتقال افراد می‌توانند وارد میدان مشق شوند.

سعادتی خاطرنشان کرد: توافق کردیم، نیروهای شهرداری از پایان دی ماه،  هر روز بعد از ساعت اداری تا ساعت ۲۴ برای حفاظت از این مجموعه مستقر شوند تا شهروندان بتوانند از این فضا استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه در روز‌های تعطیل هم میدان مشق تا ساعت ۲۴ در اختیار شهروندان خواهد بود، گفت: از هفته آینده فضای این مجموعه آماده استفاده شهروندان است.

شهردار منطقه ۱۲ تهران خاطرنشان کرد: کارگروهی مأمور شده است تا برای استفاده از ساختمان‌های وزارت خارجه به  منظور کارکردهای  فرهنگی و گردشگری، امکان سنجی‌های مورد نیاز را انجام دهد تا اقدامات لازم در حد مقدورات انجام شود.