به گزارش افکارنیوز،

بر اساس مطالعه ای که از سوی محققان دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان انجام شده، افراد بدبین، یا افرادی که انتظارات واقعی از زندگی دارند در واقع زندگی سالم تری تجربه می کنند و عمر طولانی تری دارند.

این مطالعه که بین سال های 1993 تا 2003 داده های نظر سنجی سالیانه 40 هزار نفری یک منبع معتبر را تحلیل و بررسی کرده، به این نتیجه رسیده است که افراد بدبین (یا واقع بین) 10 درصد بیشتر از افراد خوش بین عمر می کنند و سالم تر زندگی می کنند.

پروفسور فریدر رگ لانگ از دانشگاه ارلانگن نورنبرگ می گوید: « یافته های ما ثابت می کند که خوش بینی نسبت به آینده یا پیش بینی آینده ای بهتر، خطر ابتلا به ناتوانی و مرگ را در دهه های پیش رو افزایش می دهد. در حالی که واقع بین بودن یا بد بین بودن نسبت به آینده، احتمالاً افراد را تشویق می کند با دقت و احتیاط بیشتری زندگی کنند.»

این محقق همچنین اشاره می کند که حتی با وجود این که داشتن یک رویکرد واقع بینانه به زندگی، به شما کمک می کند که زندگی طولانی تر و سالم تری داشته باشید، اما این واقعیت را رد نمی کند که در زمان های بحرانی، داشتن رویکردی خوش بینانه می تواند به کنترل استرس، مدیریت بحران و غلبه بر شرایط دشوار کمک کند.