به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی با حضور در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد. وی سپس با حضور در ارامگاه ۷۲ تن با قرائت فاتحه و نثار گل یاد و خاطره شهیدان رجایی، با هنر همچنین شهید سید محمد بهشتی را گرامی داشت.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور پس از ادای احترام به مقام بلند شهدا با حضور در کتابخانه و پژوهشکده تخصصی سازمان بهشت زهرا (س) از نحوه ارائه خدمات و ویژگی‌های آن بازدید کرد.

در این بازدید سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) توضیحاتی در خصوص گردآوری کتب تخصصی در حوزه مرگ اندیشی و معاد و نحوه ارائه خدمات به دانشجویان و محققین در این پژوهشکده ارائه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی سپس با حضور در مجتمع عروجیان ضمن بازدید از روند خدمات رسانی در بخش‌های مختلف با حضور در جمع تطهیرکنندگان با آنان گفتگو کرد و از نزدیک روند امورات شرعی متوفیات را بازدید کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه انسان در هر جایگاهی اعم از مادر، پدر، همسر یا شغل خود باید بهترین‌ها باشد، خطاب به مدیران و معاونان سازمان بهشت زهرا (س)، عنوان کرد: خداوند برای شما فضایی به وجود آورده است که باید تلاش کنید با مصیبت‌زندگان اخلاق خوش و سعه صدر داشته باشید، زیرا آنان داغدیده هستند و شاید به علت از کف دادن صبر و تحمل گاهی رعایت آداب را نکنند و در اثر پریشانی تعادل روحی نداشته باشند و در این فضا شما بندگان خوب خدا را به عالم آخرت بدرقه می‌کنید، این امر برای دنیای شما افتخار و برای آخرت شما ذخیره است.

وی تصریح کرد: شما در سازمان منحصر بفردی کار می‌کنید که علاوه بر خدمت به مراجعه کنندگان و مردم داغدار به متوفیات که راهی عالم برزخ هستند نیز خدمت می‌کنید و کمتر جایی می بینیم که به هر دو زندگی دنیوی و اخروی مانند شما اشراف داشته باشند.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در خصوص خدمتی که مباشرین سازمان بهشت زهرا (س) به خانواده‌های متوفی ارائه می‌دهند گفت: شهروندانی که به شما مراجعه می‌کنند دردمند و داغ دیده هستند و مباشرین از ابتدا در کنار آنان هستند و کار‌های متوفی را انجام می‌دهند بسیار کار پسندیده و مورد رضایت خلق خداست.

امام جمعه موقت تهران افزود: خدا به شما توفیق داده است که علاوه بر خدمتگزاری به مردم در کنار اولیا الهی (شهدا) که به تعبیر امام خمینی (ره) ذخایر عالم بقا و آیینه‌های خدا هستند، خدمت می¬کنید و با خدمت به شهدا که چشمه رحمت و کرم الهی و کانون آبرو هستند سعی کنید دیگران را هم به شهدا وصل کنید.

 سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) در ابتدا گزارشی از اقدامات صورت گرفته در جهت خدمت رسانی به مراجعه کنندگان و تکریم خانواده‌های معظم شهدا در سازمان بهشت زهرا (س) که سازمانی بدون تعطیلی و وظیفه‌ی انجام یک واجب شرعی را برعهده دارد، ارائه کرد.