به گزارش افکارنیوز،

مجید فراهانی در جریان صد و سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به شرایط انباشت فاضلاب تهران به لزوم بهره برداری و دفن مناسب لجن و کود انسانی تاکید کرد.

وی در این خصوص گفت: اجراء و تکمیل شبکه فاضلاب یکی از اقدامات مناسب در مسیر توسعه پایدار هر شهر به شمار می رود، اقدامی که هر چند با تاخیر در تهران آغاز شد اما تکمیل و به سرانجام رساندن آن و استفاده بهینه از آن باید در دستور کار مدیریت شهری و وزارت نیرو قرار گیرد تا ما شاهد عوارض زیست محیطی ناشی از اقدام ناهماهنگ و جزیره ای در این موضوع نباشیم.

عضو شورای شهر تهران افزود: بر اساس گزارش رسانه ها و تایید معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران در گفت‌وگو با رسانه هایی که این موضوع را پیگیری کرده اند ، حدود 8 سال است که شرکت فاضلاب تهران در خرمن تپه واقع در جنوب تهران در زمینی به مساحت حدود 1000 هکتار به انباشت و دپوی لجن فاضلاب تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران اقدام نموده است و برای مدیریت، بهره برداری و دفع این لجن و «کود انسانی»اقدام مناسبی انجام نداده و شهرداری را بر اساس قانون مدیریت پسماند مسئول مدیریت لجن‌های فاضلاب و استفاده‌های بعدی از آن می داند.

فراهانی خاطر نشان کرد: مطمئنا تداوم این اقدامات ناهماهنگ و جزیره ای به حل مساله مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران کمکی نخواهد کرد و ما را با چالش های ناشی از انباشت بی رویه لجن فاضلاب و کود انسانی دپو شده مواجه خواهد نمود.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: بر همین اساس و در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره «‌لزوم توجه به مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران» به شهرداری تهران تذکر می دهم.

وی در پایان اظهار کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام حناچی، شهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به مسائل زیست محیطی شهر تهران و فراهم نمودن تهران به عنوان شهری برای زندگی همه شهروندان عزیز باشیم.