به گزارش افکارنیوز،

دادستان انتظامی قضات گفت: کارنامه قضایی بیش از ۳ هزار قاضی کشور تهیه می‌شود و در از طریق سیستم نرم افزاری در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین موحد در پنجمین همایش علمی- فرهنگی قضات استان سیستان و بلوچستان که با مشارکت منطقه آزاد چابهار برگزار شد، با اشاره به نقش قوه قضائیه در برقراری امنیت، اظهار داشت: در بخش برقراری امنیت در کشور، همه نیرو‌ها اوایل انقلاب دست به کار شدند و نقش قضات در این میان به خصوص در شهر‌هایی که منافقین فعالیت می‌کردند، نقش برجسته‌ای بود و در راس قضات، افرادی مانند آیت الله بهشتی و شهید قدوسی را تقدیم انقلاب کردیم.

وی در تشریح نقش دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: امروز نیز نقش قضات در برقراری امنیت، نظم عمومی و دفاع از حق افرادی که به نحوی حقشان تضییع شده، موثر است و در خط مقدم قرار دارند، اکنون نیز شهید می‌دهند و محرومیت می‌کشند از این رو قضات ایثار می‌کنند البته مسئولان نظام قضایی، اینگونه خدمات را ارج می‌دهند و در ارزشیابی دادسرای انتظامی قضات اینگونه ایثار‌ها برای ما یکی از محور‌های مهم ارزشگذاری است.

بیشتر بخوانید

همایش علمی فرهنگی قضات سیستان و بلوچستان به روایت تصویر

عملکرد قضات براساس شاخص‌های مختلف رصد و ارزیابی می‌شود

اراک| ۹۹ درصد قضات در سلامت کامل رفتاری، اخلاقی و عملکردی هستند

دادستان انتظامی قضات کل کشور خطاب به قضات گفت: مقاومتی که شما در فعالیت در حوزه مسئولیت خودتان دارید، قابل تقدیر است و به زودی بیش از ۳ هزار قضات کشور را مورد تشویق قرار خواهیم داد و کارنامه قضایی این افراد نیز تهیه شده است که در اختیار معاونت قضایی است.

دادستان انتظامی قضات کل کشور گفت: به زودی با فراهم شدن برنامه نرم افزاری که مرکز قوه قضائیه تهیه خواهد کرد کارنامه شما در اختیار خودتان قرار خواهد گرفت و به اعتراض تان هم رسیدگی خواهد شد.

موحد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم جرم زدایی و قضازدایی گفت: بحث قضازدایی و جرم زدایی کار بسیار خوبی است و بسیاری از دعاوی را می‌توانیم قضازدایی کنیم.

وی گفت: اغلب قضات ما افرادی متدین، وظیفه شناس، پاکدست پرکار و به تعبیر مقام معظم رهبری شجاع هستند و وظیفه عمده ما صیانت از قضات پاکدست است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی به بسیاری از اهداف خود رسیده است، گفت: یکی از مهمترین خواسته‌های نظام، انقلاب و امام (ره) تحقق آزادی و استقلال بود که بر این اساس امروز کشور ما مستقل‌ترین کشور در دنیا است و هیچگونه تردیدی در آن وجود ندارد.

وی افزود: امروز در هیچ بخشی از بیگانه دستور نمی‌گیریم و نظام ۴۰ سال است که روی پای خود ایستاده و به همه مستکبرین زیاده‌خواهان نه گفته و خواهد گفت.

دادستان انتظامی قضات اذعان داشت: در ابعاد فرهنگی نیز توفیقات بسیاری پیدا شده و به برکت خون شهدا، مقاومت مسئولان و مردم امروزه بسیاری از مبانی و ارزش‌های انقلاب ما به سراسر عالم صادر شده است.