به گزارش افکارنیوز،

وقتی صحبت از بی خوابی می‌شود همه به یاد قرص‌های خواب آور می‌افتند یا توصیه می‌کنند مصرف قهوه و کافئین را در طول شب محدود کنید. اما گاهی ماجرا تنها در همین موضوعات خلاصه نمی‌شود و بی خوابی شما تابعیست از کمبود ویتامین‌های ضروری بدنتان؛ بنابراین بهتر است ویتامین‌های مهم برای خواب را بشناسید و با تقویت بدن، و مصرف خوراکی‌های حاوی این نوع ویتامین‌ها به جنگ بی خوابی بروید.

ویتامین‌های گروه B در بروز بی خوابی نقش دارند؛ بنابراین سعی کنید از میوه‌ها و سبزیجات حاوی ویتامین‌های گروه B. بیشتر استفاده کنید. افزون بر این‌ها مصرف کلسیم در کاهش بی خوابی نقش دارد، شاید بر همین اساس است که یکی از سنتی‌ترین روش‌های مقابله با بیخوابی نوشیدن شیر و ماست پیش از خواب است.

جالب است بدانید ویتامین C. نیز در ایجاد خواب شما نقش دارد بنابراین می‌توانیم بگوییم ویتامین C. نه تنها سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و مواد ضد سرطانی است بلکه موجب تسهیل به خواب رفتن شما هم می‌شود.

مصرف غذا‌های بیش از حد چرب برای خواب شما مشکلاتی جدی ایجاد می‌کند. سعی کنید پیش از خواب سالاد خیار، سالاد کاهو و سبزیجات را امتحان کنید. کاهو و خیار سرشار از خواص آرامبخش و خواب آوری هستند. مصرف مواد غذایی تند و پرادویه را در شب محدود کنید و به جای نوشابه‌های انرژی زا دوغ کم نمک بخورید.

افزودن نعناع به ماست می‌تواند در ایجاد حس خواب آلودگی موثر باشد. اگر تپش قلب شبانه دارید حتما با پزشک مشورت کنید تا مشکلات احتمالی را بر طرف کند.