به گزارش افکارنیوز،روزنامه شرق نوشت:
نتایج یک تحقیق بلندمدت نشان می‌دهد چربی‌ها نقش مهمی در ساخت استخوان‌ها خصوصا در میان دختران جوان دارند. به همین دلیل محققان هشدار دادند دخترانی که فشار زیادی به خود وارد می‌کنند تا لاغر بمانند در درازمدت به اسکلت بدن خود آسیب‌های ماندگار وارد خواهند کرد. این دانشمندان با استفاده از تکنیک‌های عکسبرداری پیچیده، شکل و تراکم استخوان را در چهار هزار دختر جوان اندازه‌گیری کردند.

این تحقیقات نشان داد مقادیر بیشتر چربی در بدن دختران به طور مستقیم به داشتن استخوان‌های بزرگ‌تر و متراکم‌تر مرتبط است.
باید توجه داشت که داشتن استخوان‌های قوی در دوران جوانی به‌خصوص برای زنان اهمیت فوق‌العاده‌ زیادی دارد چرا که آنها با احتمال سه‌برابر بیشتر از مردان در سنین آینده دچار پوکی استخوان شده و از شکستگی لگن رنج می‌برند. به همین دلیل پزشکان به دختران نوجوان توصیه می‌کنند برای لاغر شدن بیش از حد به خود فشار وارد نکنند و حداقل به فکر چند سال آینده زندگی خود باشند. البته یکی از کارها برای کاهش وزن و همچنین افزایش حجم استخوان‌های بدن ورزش کردن است و هر فردی می‌تواند با داشتن یک رژیم غذایی مناسب در
کنار ورزش بدون عوارض جانبی وزن خود را به تدریج کاهش دهد.

یک مطالعه دیگر هم نشان داده بود، امروزه نگرانی دختران در مورد شکل ظاهری‌شان از سه‌سالگی آغاز می‌شود. مشاهده کارتون‌ها و فیلم‌هایی که شخصیت اول آنها دختران زیبا و خوش‌اندام است، از همان سنین کودکی دختران را در مورد ظاهر خودشان نگران می‌کند.