ننه علی مادر شهید قربانعلی رخشانی صبح امروز به دیدار فرزند شهیدش شتافت و پس از بدرقه در میان هممحلیها، خانواده و جمعی از امت حزبالله به گلزار شهدا انتقال یافت.

بنا به درخواست ننه علی که بیش از ۱۷ سال در کنار مزار فرزند شهیدش در کلبه‌ای حلبی زندگی می‌کرد، این مادر در مکان همان کلبه به خاک سپرده شد تا برای همیشه در کنار فرزندش آرام بگیرد. اما عمل به این وصیت با تخریب بنای تاریخی و یادبود سال‌ها صبر و مقاومت این مادر مهربان همراه شد. یعنی آلونک ننه علی که بخشی از تاریخ مقاومت کشورمان بود، به راحتی تخریب شد.

در پی واکنش رسانه‌ها به این اقدام، اکبر توکلی مسئول سازمان بهشت زهرا در پاسخ به این واکنش‌ها اعلام کرد که علت تخریب کلبه ننه علی وصیت خود او برای همجواری مزارش با مزار فرزندش قربانعلی و رضایت خانواده‌اش عنوان کرد.

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان بهشت زهرا، توکلی در مراسم تدفین ننه علی گفته است: بنا به وصیت شخصی ننه علی و درخواست خانواده ایشان و همچنین مذاکرهای که امروز با ریاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور داشتم به پاس قدردانی از ایثارگریها و صبر و شکیبایی این مادر مقاوم شهدا موافقت کردند پیکر این مادر شهید در جوار شهید بزرگوارشان شهید رخشانی در قطعه ۲۴ شهدا دفن شود و ننه علی همیشه همسایه فرزند خود شد و رضایت خانواده این مادر اسوه جلب شد.