به گزارش افکارنیوز،

سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در نشست خبری که امروز با موضوع مروری بر عملکرد سال ۹۷ ناجا برگزار شد، اظهار کرد: ماموریت نیروی انتظامی ایجاد نظم، انظباط و آرامش برای مردم جامعه  و پاسداری از ارزش‌های انقلاب و جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه نظم به تمام مردم جامعه ارتباط دارد و اگر نظم نباشد هیچ پیشرفتی نخواهیم داشت، اظهار کرد: امنیت مهمترین نیاز مردم است و پلیس به تمام ابعاد امنیت از جمله ایجاد امنیت در اشتغال، امنیت در کار و امنیت برای حضور در جامعه توجه دارد.

جانشین فرمانده ناجا گفت: طبق اعلام رسمی وزارت ارتباطات در سال ۹۶ از حدود ۸ هزار و ۹۶ خدماتی که مردم از حاکمیت گرفتند، هزار و ۶۰۰  مورد مربوط به پلیس بود.

سردار سلیمانی اظهار کرد: حدود ۲۰ درصد خدمات مردم از پلیس است و مقام معظم رهبری فرموده‌اند: پلیس سطح تمام حاکمیت با مردم و ویترین نظام است.

جانشین فرمانده ناجا گفت: در سال ۹۷ حدود ۳۰۰ هزار مشمول را به خدمت اعزام و برای ۵۶۰ هزار نفر کارت پایان خدمت صادر کردیم.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۱۳۹ هزار متهم را از زندان بدرقه کردیم، افزود: علاوه بر این امسال  ۸۵۹ هزار حکم قضایی و ۵۹۲ هزار دستور قضایی را اجرا و ۵ میلیون اوراق قضایی را ابلاغ کردیم.

سردار سلیمانی بیان کرد: اگر بتوانیم مردم را نسبت به جرائم آگاه کنیم، میزان جرائم کاهش می‌یاید و رسانه‌ها باید در این باره اطلاع رسانی کنند.