به گزارش افکارنیوز،

 ابراهیم بازیان با تشریح عملکرد حوزه مسکن کمیته امداد در سال ۹۷ افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، ارائه ۶۰ هزار خدمت در حوزه مسکن برای سال ۹۷ پیش‌بینی شده بود که تاکنون حدود ۸۰ هزار خدمت در این زمینه ارائه شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار مورد از این خدمات به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه ارائه شده است، تاکید کرد: با تحویل بیش از ۵ هزار واحد مسکونی، کار ساخت مسکن برای تمامی مددجویان زلزله‌زده استان کرمانشاه به پایان رسید. همچنین حدود پنج هزار خدمت در حوزه بهسازی و تعمیر منازل آسیب دیده مددجویان در زلزله ارائه شد.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد از پیگیری تخصیص ۵۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی به مددجویان امداد خبر داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد، حدود ۶۴۰۰ واحد مورد تقاضا به منظور تحویل به مددجویان است که به محض اقدام مؤثر از طرف ادارات کل راه و شهرسازی استان‌های تابعه عملیاتی می‌شود.

بازیان با اشاره به افزایش ۲۰۰ درصدی اعتبارات مسکن روستایی سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ گفت: در سال جاری ۶۸ درصد سهمیه‌های ساخت و خرید مسکن مددجویان به روستا‌ها اختصاص یافت.

وی به افزایش ۱۵۰ درصدی اعتبارات مسکن شهری در سال ۹۷ نسبت به سال پیش از آن اشاره کرد و افزود: اعتبارات تعمیرات مسکن نیز نسبت به سال ۹۶ رشد ۱۸۸ درصدی داشت.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در خصوص تفاهم‌نامه با سپاه پاسداران برای ساخت مسکن مددجویان و نیازمندان، اظهار کرد: در فاز دوم تفاهم‌نامه کمیته امداد با سپاه پاسداران، ۶۵۰۰ واحد مسکونی در ۱۴ استان در حال احداث است که تا شهریورماه ۹۸ به مددجویان تحویل خواهد شد.

بازیان به راه‌اندازی سامانه اتوماسیون خدمات مسکن اشاره کرد و گفت: این سامانه با هدف بهینه‌سازی خدمات مسکن راه‌اندازی شده است. با استقرار کامل این سامانه، نیاز مسکن مددجویان قابل برنامه‌ریزی دقیق و اولویت بندی خواهد شد و شاهد بهبود روند تأمین خدمات مسکن به مددجویان خواهیم بود.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد از برنامه‌ریزی برای حذف صف تعمیرات مسکن برای سال آینده خبر داد و تاکید کرد: حذف صف مددجویان فاقد مسکن روستایی نیز برای سال ۹۸ پیش‌بینی شده است.

وی تأمین خدمات مسکن ایتام در کل کشور در سال ۹۸ با اولویت خانوار‌های فاقد مسکن و مناسب‌سازی مسکن خود مالکان را از مهمترین سرفصل‌های خدمات مسکن در سال ۹۸ اعلام کرد و ادامه داد: تأمین ۱۵۰ هزار واحد مسکن مددجویان روستایی و شهری و ارائه خدمات تعمیرات به ۳۵۰ هزار واحد مددجویی در سال ۹۸ به عنوان سال سوم برنامه ششم امداد در دستور کار قرار دارد.

بازیان به تفاهم‌نامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن برای نیازمندان و مددجویان استان کرمان با سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: سهم امداد در این پروژه تأمین ۵۰ درصد منابع لازم خواهد بود. همچنین در تفاهم‌نامه با مؤسسه خیریه بوتراب برای ساخت هزار واحد مسکونی ایتام، پیش‌بینی شده است و تفاهم‌نامه ساخت ۱۲ هزار واحد برای مددجویان استان سیستان و بلوچستان با سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن نیز از مهمترین برنامه‌های حوزه مسکن برای سال ۹۸ است و مقرر شد این پروژه تا ۲۲ بهمن سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد که سهم امداد از این پروژه شش هزار واحد است.