به گزارش افکارنیوز،

داود ثمری مدیرکل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست گفت: در سال جاری موافقت‌نامه‌هایی با استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی مبادله کردیم که در این موافقت‌نامه‌ها بر توسعه و ایجاد مراکز تحقیقاتی مأموریت‌گرا و درآمدزایی از مراکز تحقیقاتی به عنوان فعالیت‌های سالانه پژوهش و فناوری تأکید شد.

وی افزود: به دنبال تغییراتی که در ساختار سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شد، مراکز تحقیقاتی به پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی منتقل می‌شوند که بر این اساس امیدواریم سال ۹۸، سال پررونقی در مراکز تحقیقاتی داشته باشیم.

ثمری با بیان اینکه شبکه مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده رونمایی می‌شود، اظهار داشت: مراکز تحقیقاتی متعددی در حوزه‌های مختلف در واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور فعالیت می‌کنند که نیازمند ارتباط با یکدیگر در یک سامانه هستند. این شبکه نشان می‌دهد پژوهشگران در چه مراکزی چه نوع فعالیت‌هایی انجام می‌دهند.

وی با تأکید بر برگزاری شورای مراکز تحقیقاتی در واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: چراغ مراکز تحقیقاتی همواره باید روشن باشد و دانشجویان تحصیلات تکمیلی به اینگونه مراکز رفت و آمد داشته باشند. همچنین پژوهشگران و اعضای هیأت علمی با میل و رغبت در مراکز تحقیقاتی حضور یابند.

مدیرکل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: رؤسای استان‌ها و واحد‌های دانشگاهی بیش از گذشته به مراکز تحقیقاتی بها دهند و مسائل مالی، حقوقی و اداری این مراکز را تسهیل کنند.