به گزارش افکارنیوز،

حسین نحوی نژاد در نشست ادواری سازمان‌‌های مردم ‌‌نهاد افراد دارای معلولیت، اجرای کامل قانون حمایت از افراد دارای معلولیت را یکی از سیاست ‌‌های اصلی بهزیستی دانست و گفت: افراد تحت پوشش بهزیستی باید دارای شناسنامه هویتی کامل باشند.

وی از وجود یک میلیون و ۴۳۲ هزار معلول دارای کد شناسه و پرونده خبر داد و گفت: ١١٠ هزار بیمار روانی مزمن از بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند.

نحوی  نژاد ادامه داد: بالغ بر ٢ هزار و ۶۰۰ مرکز مشغول خدمات ‌‌رسانی به معلولان هستند و بهزیستی توانسته ۱۱ هزار و ۵۰۰ تخت برای بیماران روانی را فراهم کند.

وی یکی از رسالت های بهزیستی و توانبخشی را گسترش خدمات مراکز روزانه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۳۴۰ هزار معلول روستایی با محوریت خانواده از بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند و حق پرستاری به ۱۹ هزار ضایع نخاعی تعلق می‌گیرد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از افزایش ٦٠ درصدی  اعتبار سال ٩٨ نسبت به سال گذشته خبر داد و یادآور شد: ابتدای سال ۹۷، ۳۸۰ هزار مستمری‌‌بگیر داشتیم و افراد بسیاری هم پشت نوبت بودند، اما درحال حاضر ۵۰۰ هزار پشت نوبتی وارد لیست شده‌‌اند و تلاش ما در افزایش مستمری است.