به گزارش افکارنیوز،

سردار مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران‌بزرگ اظهار داشت: طبق یک سنت و اعتقاد مذهبی همه ساله شهروندان محترم در روزهای پنجشنبه و جمعه آخر سال به زیارت قبور شهدا و مرقد مطهر حضرت امام خمینی‌(ره) و اهل قبور حاضر شده و با قرائت فاتحه یاد و خاطره آنان را زنده نگه می‌دارند.

وی گفت: در سال جاری نیز مراسم مذکور در تاریخ ۲۳ و ۹۷/۱۲/۲۴ در اماکن ذیل برگزار می‌شود: 

۱-بهشت زهرا (س) 
۲-حرم مطهر امام خمینی‌(ره) 
۳-حرم مطهر حضرت عبدالعظیم 
۴-امام‌زاده صالح
۵-امام‌زاده اسماعیل 
۶-امام‌زاده علی اکبر چیذر 

این مقام ارشد راهور پایتخت تصریح کرد: این‌ طرح از ساعت ۲۴ روز چهارشنبه مورخه ۹۷/۱۲/۲۳  اجرا و تا عادی شدن وضعیت و البته در روز اول عید نیز اجرا خواهد شد.

سردار مهماندار گفت: در مرقد مطهر حضرت امام خمینی‌(ره) و معابر منتهی به بهشت زهرا(س)محدودیت‌های تردد خودروها به شرح زیر اجرا می شود:

- اعمال محدودیت از جاده قدیم قم به سمت بلوار علامه عسگری
- اعمال محدودیت از جاده قدیم قم به سمت بزرگراه شهید آوینی (در صورت تراکم خودروها)
- جاده سایت در حاشیه قطعات جدید بهشت زهرا به سمت شمال یکطرفه خواهد بود. 

سردار مهماندار به محدودیت تردد وسایل سنگین اشاره و خاطرنشان کرد: از آزادگان به سمت بزرگراه شهید رجایی جنوب و از بزرگراه آزادگان به سمت بزرگراه شهید هاشمی (بزرگراه صالح‌آباد) وهمچنین جاده قدیم قم به سمت شمال از تقاطع سالمندان و هدایت وسایل نقلیه سنگین به سمت جاده ورامین محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین اجرا خواهد شد. 

وی ممنوعیت توقف را به شرح زیر اعلام کرد:

- تردد همه وسایل نقلیه سنگین در بزرگراه شهید رجایی، بزرگراه امام علی(ع) و بزرگراه شهید هاشمی از ساعت ۰۴:۰۰ الی ۲۲:۰۰ مورخه‌های ۲۳و۹۷/۱۲/۲۴ ممنوع می‌باشد.

رییس پلیس راهور تهران به شهروندان توصیه کرد:برای زیارت اهل قبور از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند, اگر همشهریان قصد استفاده از خودر‌وی شخصی به بهشت زهرا‌(س) را دارند از مسیرهای پیشنهادی استفاده کنید.

مسیر اول : شهروندان ساکن مناطق غربی و شمال‌غربی
- میدان آزادی، بزرگراه آیت الله سعیدی، میدان فتح، بزرگراه شهید کاظمی، آزادراه خلیج فارس، بلوار علامه عسگری، بهشت زهرا‌(س).

مسیر دوم : شهروندان ساکن مناطق مرکزی و شمالی
- خیابان توحید، میدان جمهوری، بزرگراه نواب، میدان ۹ دی، بزرگراه شهید هاشمی، بزرگراه شهید تندگویان، بهشت زهرا‌(س).

 مسیر سوم : شهروندان ساکن مناطق شرقی و شمال‌شرق
- بزرگراه آزادگان، بزرگراه شهید رجایی، جاده قدیم قم به سمت جنوب و عبور از سه راهی باقرشهر، بهشت زهرا(س).