به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا تحصیلی در جمع خبرنگاران درباره طرح ضربتی مبارزه با موجودات و حیوانات موذی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نزدیکی ایام عید برنامه ضربتی مقابله با موش‌ها و موجودات موذی در مناطق 22‌گانه شهر تهران آغاز شد.

وی افزود: فاز اول این طرح خیابان‌های اصلی است که طعمه‌گذاری و تزریق فوم به خانه‌های موش‌ها انجام می‌شود و این طرح در چند روز آینده ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: طرح مبارزه با موجودات موذی در کل سال به شیوه‌های مختلف انجام می‌شود ولی در این روزها با توجه به ایام سال جدید به شدت پیگیری‌ها بیشتر شده است و در فاز نخست از خیابان تجریش تا میدان راه‌آهن انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: میزان مصرف فوم یا طعمه نیز بر اساس نیاز خواهد بود و قطعاً‌ استانداردها را جهت حفاظت از خاک و درختان رعایت خواهیم کرد.

تحصیلی افزود: با دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی نیز در خصوص مبارزه با موجودات موذی مباحث مطرح شده است و امیدواریم که راه‌حل‌های بهتری نیز در این خصوص پیدا کنیم.

وی یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات مهم از بین بردن تغذیه برای موش‌ها است که این کار از طریق فرهنگ‌سازی انجام می‌شود و هر دانش‌آموز می‌تواند یک رئیس ساماندهی باشد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران  تأکید کرد: بیشترین تعداد موش‌ها در مناطق جنوبی شهر وجود دارد و هر کجا اغذیه‌فروشی‌ها  بیشتر است وجود موش‌ها به تبع بیشتر خواهد بود.

وی درباره جمع آوری سگ‌های سطح شهر تهران گفت:‌در مناطق حاشیه‌ای نسبت به جمع‌آوری سگ‌ها به صورت ضربتی اقدام شده است و این سگ‌ها پس از جمع‌آوری به آرادکوه منتقل، عقیم‌سازی و پلاک‌کوبی می‌شوند و روزانه 25 تا 30 قلاده سگ را جمع‌آوری و عقیم‌سازی می‌کنیم.