به گزارش افکارنیوز،

بخشنده افزود:با همکاری خوبی که با مراجع قضایی داریم تعدادی از این خانه تاقبل از عید تخریب خواهند شد و مابقی خانه‌ها یا تخریب یا تملک و یا ترمیم می‌شود و مالکان می‌توانند با مشارکت، اجازه ساخت از شهرداری گرفته و شروع به ساخت و ساز کنند.

بخشنده  با بیان اینکه یکی دیگر از فعالیت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران کنترل محور‌های مواصلاتی شهر تهران است افزود:۱۴ محور مواصلاتی شهر تهران در ایام نوروز به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار می گیرد و تلاشمان بر این است تا از ورود هر نوع ماده مخدر به داخل پایتخت را به حد اقل ممکن برسانیم.

وی با اشاره به اینکه طرح جمع آوری معتادان متجاهر در مناطق مختلف تهران به خصوص شوش، مولوی و هرندی متوقف نخواهد شد افزود: در یک ماه گذشته حدود ۱۲ هزار نفر از محله‌های شوش، مولوی وهرندی جمع آوری شده اند که از این تعداد هشت هزار نفر به مکان‌های نگهداری منتقل شدند. این یعنی حدود ۸۰ درصد معتادات متجاهر از سطح شهر جمع آوری شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ ادامه داد:از تعداد ۱۲ هزار نفر افراد جمع آوری شده، دو هزار نفر خرده فروش  مواد مخدر بودند که پس از دستگیری با دستور مقام قضایی راهی زندان شدند، بقیه افراد نیز جزء منع پذیرشی‌ها بودند که جامعه آن‌ها را افراد دارای صغرسن، کبرسن، بیماران واگیردار مثل ایدز و هپاتیت و ... بودند که  متاسفانه به دلیل نبود ساز و کار های مناسب این افراد آزاد شدند.

وی با بیان اینکه درخصوص افراد منع پذیرش سازمان‌های دیگری مثل بهزیستی و وزرات بهداشت باید تمهیداتی بیاندیشند افزود: بخشی دیگر از معتادان متجاهر که از شهرستان‌ها راهی تهران شده بودند پس از آغاز طرح جمع آوری وقتی محیط را برای خود نامن دیدند فرار کرده و دوباره به شهر‌های خود بازگشته اند.

سرهنگ بخشنده در ادامه اضافه کرد: ما با فعالیت گروه‌هایی که شبانه اقدام به پخش غذا در مناطق مختلف به خصوص مناطق آلوده می‌کنند مخالف هستیم. بیشتر این افراد به دنبال فیلم و داستان هستند و باید به نیت آن‌ها شک کرد. وقتی ما مرکز سروش را راه اندازی کرده ایم و امروزه حدود ششصد نفر از معتادان متجاهر در آنجا حضور دارند چه دلیلی دارد این گروه‌های خیریه غذای گرم را درخیابان و درمناطقی مثل شوش، مولوی وهرندی پخش کنند.

وی  ادامه داد:این کار آن‌ها باعث می‌شود که معتادان از مناطق دیگر شهر و حتی از شهر‌های دیگر در یک نقطه جمع شوند و دوباره مناطق آلوده پدید بیاید. توصیه ما به این مراکز و گروه‌ها این است که اگر قصد پخش غذاو لباس بین معتادان متجاهر دارند این کمک‌های خود را به مرکز سروش بدهند، شخصا از این افراد استقبال می‌کنم و حتی در مرکز سروش برای گروه‌های خیریه اتاقی مخصوص در نظر گرفته ایم.