به گزارش افکارنیوز،

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران اظهار کرد: در ساعت ۵:۵۹ صبح امروز حادثه انفجار و آتش سوزی یک منزل مسکونی در محله خزانه بخارایی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهر تهران اعلام شد که بلافاصله ۳ ایستگاه به محل اعزام شدند.

وی افزود: آتش نشان‌ها در محل مشاهده می‌کنند که در طبقه دوم یک منزل مسکونی ۳ طبقه قدیمی که هر طبقه ۵۰ متر مربع وسعت داشت، انفجار رخ داده است و در اثر این انفجار شیشه‌های ساختمان شکسته و بر روی یک دستگاه پراید ریخته بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: این انفجار منجر به آتش سوزی در محل شده و طبقه سوم ساختمان نیز به علت سرایت آتش کاملا شعله ور بود.

ملکی بیان کرد: زمانی که آتش نشان‌ها به محل رسیدند طبقه دو و سوم کاملا شعله ور و دود و آتش از پنجره‌ها به بیرون سرایت کرده بود.

وی افزود: اطلاعات اولیه حاکی از این بود که ۳ نفر در داخل ساختمان محبوس شده اند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: آتش نشان‌ها وارد ساختمان و مشغول خاموش کردن آتش شدند و به سرعت هر سه نفر را از ساختمان خارج کردند.

ملکی گفت: یک پیرزن و پیرمرد که به شدت دچار سوختگی شده بودند توسط آتش نشان‌ها از محل خارج و تحویل عوامل اورژانس داده شدند، اما یک مرد جوان به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داده بود.

وی با بیان اینکه آتش به سرعت خاموش و از سرایت به اطراف جلوگیری شد، خاطرنشان کرد: کارشناسی اولیه نشان داد که علت حادثه نشت گاز شهری و ایجاد جرقه بود.