به گزارش افکارنیوز،

در راستای تجلیل از بانوی قهرمان و پرچم‌دار نهضت عاشورا، چهل هزار نسخه چاپ نخست کتاب «حضرت زینب کبری (ع)، سیمای انقلابی، جاودانه و اعجاب‌انگیزی که باید از نو شناخت»، در میان مساجد برگزارکننده مراسم اعتکاف جهت استفاده جوانان معتکف توزیع خواهد شد.

همچنین با توجه به سالروز رحلت حضرت زینب کبری (س) 15 رجب به‌عنوان آخرین روز ایام‌البیض، به منظور برگزاری باشکوه برنامه‌های اعتکاف و سوگواری حضرت زینب(س)،50 هزار بسته فرهنگی اعتکاف، بهار جان‌ها (شامل بنر حدیث،کتاب و بروشور اعتکاف حاوی احکام، شرایط، اعمال و برنامه‌ریزی برای اعتکاف) در مساجد و اماکن عمومی شهر تهران از جمله ایستگاه‌های مترو و پایانه‌های اتوبوس‌رانی توزیع می‌شود.

فعالان فرهنگی مساجد می‌توانند با مراجعه به مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران، کمک مالی به همراه محصولات فرهنگی را دریافت کنند.

بر اساس اعلام مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران با توجه به اینکه تلاش شده پوشش جغرافیایی مساجد منتخب برای آیین اعتکاف مناسب باشد جوانان و نوجوانان تهرانی می‌توانند به مساجد محله خود جهت شرکت در مراسم اعتکاف مراجعه کنند.

همچنین با هماهنگی مرکز فعالیت‌های دینی و قرآنی شهرداری تهران روز "سیزده به در" نیز نماز جماعت ظهر و عصر در بیش از 100 بوستان اقامه می‌شود.