به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درباره بیشترین تهدیدات فضای مجازی برای خریداران اقلام در سایت‌های خرید و فروش مجازی اظهار کرد: بیشترین بحث مربوط به خرید و فروش اقلام دست دوم در سایت‌های خرید و فروش اجناس می‌شود و حضور کلاهبرداران و سوءاستفاده سودجویان در این فضاها بسیار است.

وی با اشاره به ضرورت توجه کاربران فضای مجازی در زمان خرید اقلام در سایت‌های فروش اجناس، افزود: خریداران توجه داشته باشند که قبل از پرداخت وجه ابتدا باید کالای خریداری شده را دریافت کنند و سپس نسبت به پرداخت وجه آن اقدام کنند.

سرهنگ کاظمی، تصریح کرد: باید کاربران از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی معتبر خریداری کنند، همانند سایت‌هایی که امتحان خود را در گذشته به خوبی پس داده‌اند و به یک منبع امنی برای ارائه محصولات خود تبدیل شده‌اند.

وی افزود: شهروندان باید به‌ نماد سایت‌ها توجه داشته باشند.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه اختلاف قیمت اقلام فروشی در سایت‌های فروش باید با قیمت همان اجناس در بازار کمتر باشد، بیان کرد:  اگر اختلاف قیمت فروش کالاها در سایت‌های فروش با قیمت فروش همان کالاها در بازار کم باشد نشان دهنده اعتبار سایت مذکور است، چرا که برخی از گردانندگان سایت‌های خرید و فروش اقلام با اعلام قیمت‌های غیر متعارف و تبلیغات نا به جا سعی در فریب مردم دارند.

سرهنگ کاظمی خاطرنشان کرد: هموطنان جهت خرید و فروش اقلام در سایت‌های خرید و فروش مجازی باید به دنبال دریافت رمز دوم یکبار مصرف از شعب بانک‌های عامل خود باشند و خریدهای اینترنتی خود را با استفاده از رمز یکبار مصرف انجام دهند تا در دام کلاهبرداران و افراد سودجو گرفتار نشوند.