به گزارش افکارنیوز،

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش امروز برای بررسی وضعیت مدارس در نقاط سیل‌زده استان خوزستان به اهواز  سفر کرد و در جلسه ستاد بحران آموزش و پرورش استان حضور یافت.

وی در این جلسه ضمن اظهار تأسف از وقوع این بلای طبیعی در استان اظهار کرد: بازسازی و نوسازی مدارس به محض ایجاد ثبات در استان انجام می شود و اگر بازسازی و نوسازی برخی مدارس به پایان نرسید سعی می‌کنیم از فضاهای جایگزین مثل کانکس استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ایجاد پدیده سیلاب مردم این استان را با مشکلات زیادی رو به رو کرد و امیدواریم این مشکلات به زودی برطرف شود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی از این سفر، گفتن خسته نباشی به همکارانم در آموزش و پرورش استان است، افزود: در وزارت آموزش و پرورش تلاش می‌کنیم تا امتیازات و امکانات خاصی را برای بهبود شرایط به آموزش‌ و پرورش استان اختصاص دهیم.

بطحایی با عنوان اینکه خوزستان خانه دوم هر ایرانی است، گفت:  همه‌ ایرانیان به خوزستان مدیون هستند و حل مشکلات این استان از اولویت‌های اصلی دولت است و مردم قهرمان خوزستان مطمئن باشند در این شرایط تنها نیستند.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم سریع‌تر به مناطق آسیب دیده کمک رسانی کنیم، تعدادی از استان‌های کشور به عنوان معین استان خوزستان تعیین شده‌اند و‌ یکی از معاونین من نیز هماهنگ کننده بین وزارت آموزش و پرورش و استان‌های معین است.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم حفظ آرامش در بین همکاران فرهنگی خوزستانی گفت: ما به عنوان متولیان آموزش و پرورش، این قول را می‌دهیم که از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات برای رفاه حال فرهنگیان استفاده کنیم و اگر این شرایط ادامه پیدا کند، پیش بینی  برای اسکان اضطراری همکاران فرهنگی در چهار منطقه اهواز شده است.

بطحایی همچنین بر لزوم توجه به دانش‌آموزان پایه دوازدهم در این شرایط تأکید کرد و ادامه داد: اگر این شرایط ادامه یافت ما باید تمام تمرکز خود را برای حفظ آرامش در دانش‌آموزان پایه دوازدهم و دوم متوسطه به کار بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: اجازه نخواهیم داد که شرایط حاکم سبب ضایع شدن حق دانش‌آموزان شود و هر مصوبه ای که در راستای جلوگیری از آسیب به آنها لازم باشد، تصویب خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش از برگزاری اردوهای آموزشی به صورت متمرکز و غیرمتمرکز برای دانش آموزان پایه دوزادهم و با حضور مدرسان کشوری خبر داد وگفت: طی این هفته جلسه‌ای با وزیر علوم در راستای اختصاص تسهیلات خاص برای امتحان کنکور دانش‌آموزان مناطق سیل زده برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در عین حال ممکن است برای نمره امتحانات نهایی خرداد ماه دانش‌آموزان مناطق سیل زده، نمرات امتحان شهریور ماه محاسبه شود.

بطحایی همچنی بر لزوم بازسازی مدارس آسیب دیده تأکید کرد وگفت: بازسازی و نوسازی مدارس به محض ایجاد ثبات در استان انجام می‌شود و اگر بازسازی و نوسازی برخی مدارس به پایان نرسید، سعی می‌کنیم از فضاهای جایگزین مثل کانکس استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: تأمین کتاب، لوازم التحریر، پوشاک و فراهم آوردن تسهیلات تحصیل برای دانش‌آموزان سیل زده در دستور کار وزارت آموزش و پرورش است.

* اسکان بیش از ۲ هزار خانوار در مدارس استان خوزستان

بطحایی در جلسه ستاد مدیریت بحران جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار کرد: مجموعه آموزش و پرورش خوزستان نقش کلیدی خود را در مدیریت بحران سیل به خوبی ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۸ خانوار در ۲۰۷ مدرسه استان اسکان شدند، توضیح داد: حجم بسیاری از کار اسکان اهالی مناطق سیل زده در خوزستان بر عهده آموزش و پرورش است؛ این مجموعه با تمام امکانات در دسترس خود به میدان آمده است.

بطحایی در ادامه با برشمردن مهمترین اقدامات مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان در ستاد مدیریت بحران استان، خاطرنشان کرد: اسکان مناسب سیل‌زدگان در بیش از ۲۰۰ مدرسه، ارائه بسته‌های غذایی و بهداشتی به این افراد و برگزاری برنامه فرهنگی برای دانش‌آموزان سیل‌زده از جمله این اقدامات است.