به گزارش افکارنیوز،

در مورخه 1397/12/20  فردی با مراجعه به کلانتری 132 نبرد اعلام کرد سارقان اقدام به سرقت مقادیر زیادی داروهای مخدر متادون و قرص‌های ترامادول به ارزش شصت میلیون تومان از مطب ترک اعتیاد واقع در خاوران کرده اند.

مالباخته طی حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی، اظهار داشت: سارقان پس از شکستن قفل‌های درب ورودی و از کار انداختن دوربین‌های مدار بسته اقدام به سرقت اموال نموده‌اند و در این رابطه به کسی مظنون نیستم.  

موضوع سرقت بلافاصله در دستور کار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت اماکن قرار گرفت.

کارآگاهان جهت بررسی بیشتر و تحقیقات مقدماتی به محل سرقت مراجعه کرده و پس از بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته سایر مغازه‌ها و خیابان‌های مجاور مشخص شد سارقین که سه نفر بوده در  ساعت 04:40 دقیقه صبح  با دو دستگاه خودروی پژو پارس نقره‌ای رنگ و پراید سفید رنگ با پلاک های مخدوش و در حالی که صورت خود را با شال  و کلاه پوشانده بودند به محل مراجعه کردند.

سارقان در ادامه با تخریب قفل‌های درب ورودی به سرعت داروها را در صندوق عقب خودرو پژو پارس بارگیری کرده و در ادامه قفل مغازه سیگار فروشی مجاور را نیز تخریب نموده و سیگارهای مغازه را داخل خودرو بارگیری و متواری شدند.

با توجه به فیلم‌های بدست آمده از سارقین، کارآگاهان طی اقدامات پلیسی و ارسال تصاویر به مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق به شناسایی خودروی پژو پارس سارقین شدند.

 در ادامه تحقیقات هویت یکی از سارقین بنام جلال 34 ساله شناسایی شد که بلافاصله با مقام  قضایی هماهنگ و در تاریخ 1398/01/17 طی یک عملیات پلیسی وی در مخفیگاه خود واقع در محدوده جیحون دستگیرشد.

 در بازرسی از محل دستگیری جلال مقادیری زیاد از اموال مسروقه به همراه ابزار آلات استفاده شده در سرقت و تعداد دو عدد گاو صندوق تخریب شده مربوط به سرقت‌های مشابه کشف و به همراه خودرو پژو پارس مورد استفاده در صحنه سرقت به پایگاه ششم پلیس آگاهی منتقل شد.

در تحقیقات صورت گرفته جلال ضمن اعتراف صریح به سرقت از مطب مالباخته تاکنون به چندین فقره سرقت مشابه دیگر از مطب‌های ترک اعتیاد در شرق و غرب تهران توسط دو نفر از همدستانش اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه اعتراف صریح متهم به سرقت از مطب‌های ترک اعتیاد وی با صدور قرار قانونی از سوی مقام  قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی و دستگیری سایر اعضای باند و کشف جرائم احتمالی دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.