به گزارش افکارنیوز،

منصور ستوده در خصوص آخرین وضعیت سد‌های استان اظهار کرد: همدان دارای ۷ سد در حال بهره برداری با ظرفیتی بالغ بر ۱۰۷ میلیون متر مکعب است که از این رقم حدود ۱۰۰ میلیون متر مکعب یا به عبارتی ۹۴ درصد آن پر شده است.

وی افزود: در بین سد‌های استان، سد کلان ملایر با ظرفیتی حدود ۴۶ میلیون متر مکعب با دبی تقریبا ۳۰ متر مکعبی در حال سرریز است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان همدان با بیان بازشدن دریچه‌های سد اکباتان از دو روز گذشته به منظور مهار سیلاب‌های احتمالی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳۳ میلیون متر مکعب از ظرفیت ۳۶ میلیون متر مکعبی این سد پر است که حدود ۹۵ درصد از ظرفیت کل سد را شامل می‌شود و حدود ۱۵ متر مکعب ورودی دارد.

ستوده با اشاره به تغذیه سفره‌های زیر زمینی در استان گفت: در اکثر شهرستان‌های استان طرحی با عنوان تغذیه مصنوعی اجرایی شده است که از طریق بند‌های انحرافی آب را از رودخانه‌ها به دریاچه‌های مصنوعی وارد کردیم و از طریق چاه‌های حفاری شده برای دریاچه‌های مصنوعی آب به سفره‌های زیرزمینی تزریق می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اکثر سد‌های استان همدان به دلیل بارش‌ها و ورود روان آب‌ها در حال پر شدن است و باتوجه به ذخیره برفی در بالا دست سد‌ها بهتر از افراد از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و سد‌ها اجتناب کنند.