به گزارش افکارنیوز،

 پیروز حناچی صبح امروز پس از ورود به اهواز با حضور در منطقه سیل‌زده کوت سید نعیم در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری تهران معین استان خورستان است و ما نیروها و تجهیزاتمان را در دشت آزادگان برای کمک به مناطق سیل‌زده مستقر کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: تمام تلاش ما سرازیر کردن کمک‌های مردمی و تجهیزات مورد نیاز به روستاهای مستقر در دشت آزادگان مانند کوت سیدنعیم، سید بستان و ... است. شهرداری تهران ماشین آلات، تجهیزات فنی و کمک‌های مردمی را به منطقه ارسال کرده است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه مردم سیدنعیم با احداث سیل بندها در موقعیت مناسب با ارزش‌ترین خدمت را به منطقه کردند،اظهارکرد: احداث این سیل‌بندها باعث شده استکه  ورود آب به دشت‌های پایین دست متوقف شود.

حناچی با بیان این مطلب که دشت آزادگان همواره با بحران سیل سر و کار داشته است و در سال‌های ۴۷ و ۵۸ و سال‌های جنگ شاهد سیل‌های گسترده در این منطقه بودیم، گفت: درحال حاضر تلاش ما این است که با کمک مردم همیشه‌همراه منطقه سیل‌بندها را تثبیت کنیم اما سیل موضوعی است که باید با تلاش همه و ایجاد زیر ساخت مناسب برای همیشه قابلیت مهار آن فراهم شود.

بنا براعلام شهرنوشت، وی در خاتمه اظهارکرد: در تهران همه برای کمک به مردم اهواز بسیج شده‌اند. شهرداری تهران هم با اعزام نیروهای مهندسی، پشتیبانی، خدماتی، ماشین آلات سنگین و تجهیزات فنی به این کمک‌ها پیوسته است.