به گزارش افکارنیوز،

مسعود حیدرنژاد افزود: درد شانه این افراد معمولاً موقع خوابیدن شدیدتر می‌شود؛ همچنین انجام کار سنگین و استفاده بیش از حد از شانه‌ها و حرکات مختلف می‌تواند سبب بروز این مشکل شود؛ حتی ضعف رباط شانه‌ها،  ورزش نکردن و  سن بالا از دیگر دلایل ابتلا به این بیماری است.

این متخصص ارتوپدی با بیان اینکه تشخیص پارگی رباط شانه توسط MRI صورت می‌گیرد، عنوان کرد: در گذشته برای درمان بیماران از روش‌های جراحی باز استفاده می‌شد؛ در صورتی که امروزه بنا بر آسیبی که صورت گرفته از روش‌های غیر تهاجمی و ارتروسکوپی  استفاده می‌شود که در این روش‌ها نیاز به بازکردن شانه بیمار نیست و مشکلات مربوطه مفصل‌های اطراف و چسبندگی‌های شانه و ... را نیز رفع می‌کند.

حیدرنژاد خاطرنشان کرد: همایش سه روزه  تازه‌های تشخیص «ارتوپدی» و «تروما» از ۲۸ تا ۳۰ فروردین سال جاری در یزد برگزار می‌شود که حدود ۲۰۰ نفر در این همایش شرکت کرده و ۶۳ سخنران درباره مطالب مختلف ارتوپدی، تروما و تازه‌های تشخیص به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند؛ همچنین پنل پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد.

کنگره منطقه‌ای ارتوپدی جنوب و مرکز کشور مرتبط با استان‌های یزد، اصفهان، فارس، کرمان، خوزستان،  هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بوشهر است. همچنین علاقه‌مندان سایر استانها از جمله تهران و ... در صورت تمایل می‌توانند در این همایش شرکت کنند.