به گزارش افکارنیوز،

 مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای برگزاری انتخابات مجامع استانی در اداره کل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان آغاز شده و تا نیمه اول اردیبهشت ماه تقویم زمان بندی انتخابات را آماده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵۰۰ سمن از وزارت ورزش و جوانان مجوز دارند که بخش قابل توجهی از این سمن‌ها تازه تأسیس هستند و در دو سال گذشته مجوز خود را دریافت کرده‌اند و در مجامع فعلی حضور ندارند، افزود: انتخابات جدید مجامع استانی کمک می‌کند تا از ظرفیت همه سمن‌ها استفاده و به انتظار این تشکل‌ها برای حضور در مجامع استانی پاسخ داده شود.

سالک ادامه داد: ما در تابستان ۹۸ فراخوان برگزاری انتخابات را منتشر خواهیم کرد و از همه سمن‌های معتبر و دارای مجوز که علاقه دارند در هیات رئیسه مجمع استان خود شرکت کنند، دعوت می‌کنیم تا در صورت تمایل ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای پیش رود که ابتدای پاییز بتوانیم انتخابات مجامع استانی را برگزار کنیم، گفت: در این شرایط منتخبان همه استان‌ها مشخص می‌شوند و بلافاصله انتخابات مجمع ملی نیز برگزار می‌شود.